Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Механізм держави

Механізм держави

Назва:
Механізм держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
НА ТЕМУ:
„Механізм держави”
З ДИСЦИПЛІНИ:
„ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА”


ЗМІСТ
ВСТУП 2
І.Механізм держави — ефективний чинник реформування суспільства і держави
1.1. Становлення та особливості механізму держави в різні історичні епохи
1.2. Структура та особливості елементів механізму держави | 5
5
8
1.3. Принципи організації та діяльності державного апарату: поняття, сутність та роль у підвищенні ефективності та якості функціонування.
ІІ. Система державних органів
2.1. Критерії класифікації державних органів та їх види
2.2.Загальна характеристика органів державної влади
ІІІ. Проблеми функціонування професійної та державної служби
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ | 11
15
15
17
22
27
29
ВСТУП
Актуальність теми дослідження полягає у значенні, яке надається механізму держави у державному будівництві в умовах розбудови демократичної, соціальної, правової держави, ознаками якої є пріоритет прав і свобод людини і громадянина, підпорядкованість інтересів держави інтересам людини й суспільства, соціально орієнтована ринкова економіка, політичний і економічний плюралізм, демократія і соціальна справедливість.
Державним органам належить провідна роль у створенні і функціонуванні механізму держави, і перш за все, законодавчій владі, яка покликана підготувати досконалу законодавчу базу реформування українського суспільства і держави у відповідності із загальнолюдськими цінностями, з урахуванням історичної та національної самобутності. Верховна Рада України здійснила в цьому напрямі вельми значну роль, ухваливши після прийняття Конституції України близько двох тисяч законів, створивши цим самим нормативну базу ефективного функціонування всієї системи державних організацій з метою здійснення завдань і функцій держави.
Соціальна спрямованість держави передбачає розширення сфери її впливу на суспільні відносини для вирішення питань розвитку системи освіти, культури, медицини тощо. Проте з іншого боку, розширення впливу держави на суспільні відносини не повинно приводити до тоталітарних зазіхань державної влади, до систематичного порушення прав і свобод людини і громадянина. Розмежування пріоритетів громадянського суспільства і державної влади повинно вирішуватись на конституційному рівні.
Теоретичною основою дослідження були фундаментальні теоретичні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених: В.Авер'янова, С.Агафонова, С.Алєксєєва, О.Батанова, Г.Еллінека, В.Журавського, В.Кельмана, А. Коваленка, Д. Ковачева, Л.Кривенко, В.Колісника, А.Колодія, В.Котюка, В.Макаренка, М.Марченка, О.Михайленка, В.Прилуцького, П.Рабіновича, О.Скакун, М.Цвіка, С.Шевчука та інших.
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження є з'ясування місця й ролі механізму держави в суспільстві. Вивчення проблематики діяльності механізму і апарату держави, ефективність його функціонування в умовах становлення демократичної правової держави дає змогу більш предметно аналізувати нові для вітчизняної науки, але надзвичайно актуальні й складні питання його реформування кадрового забезпечення, проходження державної служби, бюрократії тощо.
Ця мета конкретизована у комплексі науково—дослідних завдань. До них належать:—
розкрити поняття механізму держави, державного органу, визначити співвідношення із суміжним поняттям "державний апарат"—
з'ясувати основні принципи організації і діяльності механізму держави—
проаналізувати різні критерії класифікації державних органів—
визначити стан та перспективи розвитку механізму держави в умовах реформування суспільства, розбудови суверенної, демократичної, правової держави.
Об'єктом дослідження є механізм держави як цілісна система.
Предметом дослідження є з'ясування та визначення сутності, ознак та особливостей механізму держави, його роль в процесі реформування суспільства, економіки та держави; ознак, особливостей державного органу; принципів організації та діяльності механізму держави; окреслення шляхів становлення та розвитку в умовах розбудови демократичної правової держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Механізм держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок