Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Поняття, сутність, зміст права

Поняття, сутність, зміст права

Назва:
Поняття, сутність, зміст права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
84,86 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ

Вступ 3
Поняття права 4
Ознаки права 6
Підходи до праворозуміння 9
Сутність права 11
Основні аспекти визначення сутності права 11
Принципи права 15
Функції права 18
Цінність права 20
Зміст права 24
Висновки 29
Список нормативних джерел та літератури 30


Вступ
Кожне суспільство має регулювати відносини між людьми, здійснювати охорону і захист таких відносин. Таке регулювання і охорона суспільних відносин здійснюється за допомогою соціальних норм. У системі таких норм право посідає провідне місце. Право настільки унікальний, складний і суспільно необхідний феномен, що протягом всього періоду його існування науковий інтерес до нього і до його теорії не згасає, а навпаки, постійно зростає. У цьому і полягає актуальність дослідження.
При написанні роботи використовувалися праці дослідників і науковців з теорії держави та права, таких, як Скакун О.Ф., Лисенков С.Л., Копєйчиков В.В., Зайчук О.В. та ін.
Об'єктом дослідження є авторські роботи, книжки, наукові видання, котрі висвітлюють поняття та сутність права.
Предметом дослідження є поняття, сутність та зміст права.
Мета дослідження - спроба з'ясувати на основі опрацьованого наукового матеріалу суть поняття «право», його зміст, розглянути напрямки історичного розвитку, збагнути його роль у врегулюванні суспільних відносин.
Завдання дослідження: 1) проаналізувати визначення права різних авторів; 2) розглянути різні концепції праворозуміння.
Метод дослідження - порівняння, яким можна виявити у досліджуваних об'єктах схожі ознаки чи встановити розходження між ними; розчленування предмета пізнання, абстрагування його окремих сторін.
Робота складається зі вступу, трьох глав, висновку та списку використаної літератури.
1. Поняття права
Термін «право» вживається у процесі спілкування людей досить часто, відображуючи при цьому різні аспекти їхнього суспільного життя. Так, слово «право» означає можливості, які має соціальний суб’єкт, сукупність особливих правил соціальної поведінки. Багатозначність слова «право» зумовлюється тим, що воно започатковано від слова «правда», корінь «прав» є основою багатьох слів, зокрема, «правий», «справедливий», «правило» та ін.
В багатотисячолітній історії юриспруденції не однократно наголошувалось на тому, що необхідно уникати універсальних визначень, загальновизнаного визначення терміну «право» не існує і в сучасній науці. Питання про сутність права, його походження та основи до цих пір залишається однією з невирішених в науці проблем.
Розуміння права завжди спиралось на загальне світорозуміння, уявлення про закономірності існування природи і суспільства. Зміни у підходах до філософського осмислення дійсності найбезпосередніше покликані впливати на поняття права, визначення джерел і сутності останнього, на оцінку самої можливості його пізнання, ролі і призначення у суспільстві.
З величезної кількості тлумачень терміна «право» доцільно виділити такі його значення, як: а) певні можливості, що має соціальний суб’єкт; б) сукупні системи юридичних норм, за допомогою яких здійснюється регуляція суспільних відносин; в) оцінки покажчика істинності, дійсності, достовірності певних соціальних явищ.
"Залежно від сфери суспільних знань, в яких використовується цей термін, виділяють його філософське, соціологічне, психологічне та інші тлумачення, що мають загальні і відмінні риси, пов’язані з особливостями предмета наукового дослідження і засобів, що використовуються для цього." (8, с.100).
Значна причина розбіжностей у визначенні права полягає також у тому, яка правова доктрина покладається в основу такого визначення: природно-правова, нормативістська чи соціологічна. Причому це характерно як для Заходу, так і для вітчизняної юридичної науки. Простежимо це детальніше.
У силу того, що у період формування традицій права на Заході панівною була теорія природного права, то і право визначалось, відповідно, як модель людської поведінки, як правило належного, необхідного, а не як реально існуючі позитивні норми.
У подальшому, в силу домінування юридичного позитивізму (відмітимо, однак, що при збереженні загального плюралізму поглядів на право), панівним був погляд на право, як на діючі правила поведінки, похідні від волі законодавця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Поняття, сутність, зміст права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок