Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Поняття,ознаки і види норм права

Поняття,ознаки і види норм права

Назва:
Поняття,ознаки і види норм права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
78,36 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Зміст
Вступ……………………………………………………………..2
Розділ І. Поняття,ознаки та види правових норм…………......5
§1.Поняття норм права…………………………………………………...5
§2.Ознаки норм права……………………………………………………6
§3.Види правових норм………………………………………………...10
Розділ ІІ. Структура правових норм…………………………..14
§1.Гіпотеза норми права………………………………………………..14
§2.Диспозиція норми права…………………………………………….15
§3.Санкція норми права………………………………………………...17
Розділ ІІІ. Спеціалізовані норми права:поняття,види та їх співвідношення з класичними………………………………...20
Висновки та пропозиції………………………………………..25
Перелік використаних джерел………………………………...27
Вступ
Актуальність теми курсової роботи полягає в тому,що цивілізоване життя людства не можна мислити без дотримання певних соціальних норм (правил). Без них життя було б подібне на хаос, постійно б виникали суперечки, непорозуміння, заперечення тощо.Тому вивчення норм права та інших соціальних норм є вкрай потрібне для розуміння їх значення, важливості та особливостей становлення та розвитку.На будь-якому етапі розвитку суспільства виникає потреба впорядкування існуючих в ньому відносин. Не можна уявити людське суспільство без регулювання поведінки людей за допомогою визначених зразків, моделей, масштабів. З них і складаються в результаті багаторазового повторення норми, на які в подальшому орієнтується суспільство. Нормативність є невід'ємною частиною людського суспільства, вона виступає не тільки формою об'єктивно необхідних зв'язків і способів взаємодії людей, а й формою розвитку всіх природних явищ. Взаємодія людей охоплює як їхні стосунки між собою, так і їх ставлення до природи, тому закономірні зв'язки, що виникають у ході цієї взаємодії, набувають форми нормативності. Ця нормативність властива всьому процесу історичного розвитку людства. Нормативність - це також властивість права, яке виявляє його сенс і призначення. Як показує процес законотворчості, правозастосовна практика останніх років, все більше ускладнюються суспільні відносини у сферах економіки і соціального життя пред'являють підвищені вимоги до якості правових актів, рівнем їх конкретизації та спеціалізації, регулюючої «працездатності» та ефективності. Важливість вивчення норм права та інших соціальних норм ще полягає і в тому, що правові норми дуже тісно переплітаються з соціальними нормами, оскільки історичний розвиток людства так чи інакше опирався на загальні соціальні положення, які так чи інакше відбивалися на правотворчих процесах будь-якого народу, будь-якої держави. Всі види норм, як правило, можна умовно поділити на дві групи: соціальні та технічні.Технічні норми регулюють діяльність людини, пов'язану з використанням природних ресурсів (норми витрати палива, електроенергії, води та ін.) і знарядь праці. Соціальні норми регулюють відносини людей один з одним.Отже, дієвість і ефективність норм права визначаються, насамперед, науково-обгрунтованою системою спеціалізації кожної галузі права, кваліфікованим співвідношенням у них загальних, спеціалізованих та спеціальних норм.
Як показує аналіз науково-інформаційних періодичних видань в останні роки, проблемами конкретизації та спеціалізації правових актів в даний час не приділяється належної уваги. У процесі написання курсової роботи було вивчено багато літературних джерел, проте найбільш повно і всебічно розкривають обрану тему такі наукові праці: Котюк «Теорія права», Венгеров А.Б. «Теорія держави і права»,рябов «Політологічна теорія держави». У сучасних навчальних посібниках з теорії держави і права для ВНЗ різних авторів також приділяється  увага питанням класифікації норм права. Всі джерела вибирають різні підстави для класифікації норм права і детально розкривають їх, проте і згадують і про існуючі інших. Вивчені джерела знайомлять зі структурою норми права, дозволяють зрозуміти, що вона собою являє, а класифікація норм права дозволяє чіткіше окреслити місце і роль юридичних норм в системі правового регулювання, глибше пізнати цей соціальний інститут і здійснити перехід до його трактування як системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Поняття,ознаки і види норм права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок