Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Державний режим у Великобританії

Державний режим у Великобританії

Назва:
Державний режим у Великобританії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,24 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
Державний режим у Великобританії
 


П Л А Н
Розділ 1. Форми політичного режиму
Вступ.
Типологія політичних режимів
1. Демократичний політичний режим;
2. Авторитарний політичний режим;
3. Тоталітарний політичний режим.
Висновок
Розділ 2. Державний режим у Великобританії
Державний режим
1. Основи правового статусу особистості
2. Правове регулювання суспільних об'єднань
3. Правове регулювання інститутів безпосередньої демократії
Вищі органи влади
1. Законодавча влада
2. Законодавчий процес.
3. Виконавча влада
4. Уряд.
5. Судова влада
Висновок
Список використаної літератури
Розділ 1. Форми політичного режиму
Вступ.
У навчальній і науковій літературі відсутній єдиний підхід до терміну «політичний режим». Одні автори ототожнюють його з формою держави, управління і пристрою політичної системи в цілому. Саме в такому трактуванні дане поняття давалося в суспільних науках кінця XIX - початку XX в.
Політичний режим означає сукупність прийомів, методів, форм, способів здійснення політичної державної влади в суспільстві, характеризує ступінь політичної волі, правове положення особистості в суспільстві і визначений тип політичної системи, що існує в країні.
Режим - керування, сукупність засобів і методів здійснення економічної і політичної влади пануючого класу.
У політичному режимі дійсно виявляється функціональна сторона державної влади й інших інститутів політичної системи. Саме через політичний режим держава впливає на суспільство. Але і сам політичний режим стосовно форм функціонування державної влади має самостійність. З його допомогою можна визначити різні періоди життєдіяльності основних інститутів політичної системи суспільства, розвитку або ерозії демократії, ступінь участі мас у формуванні органів влади.
Політичний режим кожної країни не тільки впливає на політичний розвиток суспільства, на його соціально-класову ситуацію, але і сам визначається насамперед соціальною сутністю відповідної держави. У рабовласницькому суспільстві політичний режим будь-якої держави так чи інакше був зв'язаний з розподілом людей на вільних і рабів, що визначало їхній статус у політичній системі і відносини до них з боку державної влади; при феодалізмі той же статус випливав із кріпосницьких, зовнішньоекономічних відносин; в умовах демократії політичний режим обумовлюється фактом визнання рівності всіх людей перед законом при одночасному визнанні з нерівності стосовно власності; у соціалістичному суспільстві конституювалася формальна рівність усіх його членів не тільки в політичній, але і соціально-економічній і духовній сферах.
Історичні типи держав, як правило, не збігалися з типами політичних режимів. У рамках того самого типу держави й однієї і тієї ж форми правління могли існувати різні політичні режими. Афінська і Римська держави в Древньому світі були рабовласницькими республіками, але по характеру політичних режимів істотно відрізнялися друг від друга: якщо в Афінах активна участь у політичному житті приймали усі вільні громадяни, то в Римській республіці фактична влада була зосереджена в руках рабовласницької верхівки.
У сучасному світі можна говорити про 140-160 режимів, що незначно відрізняються друг від друга.
Античний філософ Аристотель дає два критерії, по яких можна провести класифікацію:
по тому, у чиїх руках влада
по тому, як ця влада використовується
Типологія політичних режимів визначається не тільки соціальними факторами відповідної держави, але і моральними, світоглядними підвалинами суспільства. Так, більш широка і різноманітна моральна природа демократичного режиму припускає визнання таких загальгуманістичних цінностей, як воля совісті, переконань, слова, політичний плюралізм і т.д.
Моральна природа авторитарного режиму – це, навпаки, однакова ідеологія, що нав'язується зверху, що придушує духовну і культурну самостійність особистості і плюралізм думок, що безроздільно панує над суспільством і правом. Ця ідеологія з'єднується силою держави, гарантується його репресивними органами і прагне уніфікувати і контролювати навіть мислення і смаки громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Державний режим у Великобританії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок