Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> «РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права

«РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права

Назва:
«РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,18 KB
Завантажень:
599
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КУРСОВА РОБОТА
з історії держави і права
«РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права


Зміст:
Вступ……………………………………………………………………………………..1
Розділ І : «РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права……………..3
Розділ ІІ :Цивільне право за “Руською правдою”……………………………………6
2.1. Статут Володимира й Устав Ярослава Мудрого…………………………….…..10
2.2. Право власності…………………………………………………………………….13
2.3. Зобов'язальне право………………………………………………………………..17
2.4. Договір обміну,купівлі-продажу,позикі………………………………………….18
2.5.Закупництво. …………………………………………………………………….….21
РОЗДІЛ ІІІ : Спадкове та сімейне справо…………………………………………… 24
Висновок…………………………………………………………………………………34
Список використаних джерел…………………………………………………………..38


Вступ:
Актуальність теми дослідження полягає у детальному вивченні цивільного права за «Руською Правдою». Руська Правда – справжній пам'ятник права в історії російської та української культури, а в оточенні інших законодавчих пам'ятників, вона представляється зрозуміліше, ясніше і величніше. Знання історії права своєї країни допомагає зрозуміти як історичні події, що відбувалися в країні, так і витоки сучасного права. Проте не можна забувати, що в законі встановлювалася лише належна поведінка людей. Часом норми, закріплені в законі, і їх реальне втілення на практиці були вельми різними. Проте, зіставлення одного закону з іншим , з історичними джерелами, та і сам аналіз того або іншого закону, дозволяють з високою мірою достовірності відновити істинну картину суспільства. «Руська Правда» є офіційним актом княжого права. В самому її тексті містяться посилання на князів, що приймали або змінювали закон (Ярослав Мудрий, Ярославичи, Володимир Мономах).«Руська Правда»- пам'ятник феодального права. Вона всесторонньо захищає інтереси пануючого класу і відверто проголошує безправ'я скованих трудівників - холопів, челяді.Цивільне право в «Руській Правді »описане достатньо чітко і докладно для свого часу.
Теоретичною основою дослідження були теоретичні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених: Карамзина, Мейера, Ясинського, Яковкіна та інших.
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження є детальне вивчення цивільного права за «Руською Правдою».
Ця мета конкретизована у комплексі науково-дослідницьких завдань.До них належать:
розкрити принципи розподілу влади тих часів;
з*ясувати основні закони та їх особливості «Руської Правди» ;
Об*єктом дослідження є кодекс законів «Руська Правда» .
Предметом дослідження є цивільне право в «Руській Правді ».
Методологічною основою дослідження: цивільного права в «Руській Правді»стало комплексне поєднання загальнонаукових і спеціальних дисциплін.
Системний метод застосовувався ,зокрема, в аналізі понять „права людини”,”цивільного права ”,”феодальний лад ” і полягав у залученні категоріального апарату теорії систем держави і права . На підставі методу прогнозування формулювалися висновки щодо побуду та прав громадянина в феодальні часи згідно цивільного права в «Руській Правді ».
Структура та обсяг роботи. Відповідно до мети, завдань, об*єкта й предмета дослідження курсова робота склаається зі вступу, трьох розділів, висновку, та переліка використаних джерел з декількох найменувань.
Розділ І: «РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права.
«РУСЬКА ПРАВДА» - збірники норм давньоруського права, складені переважно в 11-12 ст.; найважливіше джерело для вивчення суспільних відносин, історії та правової системи Київської Русі. Питання про її походження, а також час складання найдавнішої частини «Р.п.» є спірним. Деякі автори відносять його навіть до 7 ст. Однак більшість дослідників пов'язують «Найдавнішу правду» з ім'ям Ярослава Мудрого. Дискусійним залишається питання про місце видання цієї частини «Р.п.». У літописі вказується Новгород, але багато дослідників називають Київ. Початковий текст «Р.п.» до нас не дійшов. Однак відомо, що сини Ярослава в другій пол. 11 ст. істотно доповнили та зобмінули його, створивши т.зв. «Правду Ярославичів».
Сьогодні відомо 106 списків «Р.п.», складених у 13-17 ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: «РУСЬКА ПРАВДА» - збірник норм давньоруського права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок