Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Поняття та суть демократії

Поняття та суть демократії

Назва:
Поняття та суть демократії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,45 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Поняття та суть демократії


Зміст
Вступ......................................................................................................................3
Розділ І. Теорія демократії
1.1. Поняття та ознаки демократії ......................................................................5
1.2. Принципи та функції демократії..................................................................9
1.3. Види демократії............................................................................................12
Розділ ІІ. З історії демократії
2.1. Виникнення демократії................................................................................18
2.2. Демократія в історіях кран світу.................................................................20
Розділ ІІІ. Сучасний стан і проблеми демократії
3.1. Становлення сучасної демократії...............................................................24
3.2. Принципи сучасної дмократії ....................................................................28
3.3. Недоліки демократії....................................................................................32
Висновки..............................................................................................................36
Список використаних джерел..................................................................................................................38


Вступ
Що таке Демократія? Чи часто ми над цим замислюємся? Чи розуміють поняття демократії однаково в усіх країнах світу? Чи однаково думають про демократію презмдент держави, робітник на підприємстві, або засуджений, що відбуває покарання в „зоні суворого режиму”? І взагалі – чи є однозначне визначення демократії?
Поняття демократії існує вже дві з половиною тисячі років. У різні часи історії політичної думки цьому терміну давалося неоднозначне тлумачення. В міру багатовікової зміни й ускладнення політичної картини і нашарування на неї політичних доктрин, що апелюють до демократії, остання здобувала самі різні інтерпретації.
Класичне визначення демократії нерозривно зв'язано з його етимологічним походженням. Термін походить від грецького слова, що складає у свою чергу з двох слів: demos – народ і kratos – влада, правління. Зародившись ще в античності, демократія дослівно перекладається як “влада народу” або “народовладдя”
Мета
Метою роботи є дати відповідь на питання “що таке демократія”. Але щоб краще зрозуміти суть демократії потрібно зазирнути у минуле, і добратись до самих коренів цього поняття, та визначити його роль у суспільстві. Необхідно також дослідити вплив демократії на суспільне життя людей, які прагнули справедливості та рівноправності. В результаті розвитку демократія розробила принципи які супроводжують її в сучасному суспільстві.
Як і кожне суспільне явище демократія не є досконала, але щоб дальше розвивати її, потрібно критично проаналізувати та визначити проблемні питання демократії.
Актуальність
На даний час питання демократії дуже болюче. Та це й не дивно, адже молода Українська держава ще стоїть на шляху розвитку правових принціпів. Владні структури неохоче беруться за розвиток Української демократії. Але перед черговими виборами політики знову починають говорити про демократію, цим самим збільшують свій рейтинг на виборах. Вже після виборів все затухає. Це і є помилки Української демократії. Тому молодому поколінню потрібно добре знати проблеми, щоб ефективно їх вирішувати, цим самим розбудовувати Українську демократичну державу.
Об’єкт
Об’єктом даної роботи є демократія як політичний режим зі всіма його особливостями та недоліками


РОЗДІЛ І. ТЕОРІЯ ДЕМОКРАТІЇ
1.1 Поняття та ознаки демократії.
Слово «демократія» відоме ще від часів Давньої Греції і у перекладі з грецької означає «владу народу». У ранній період свого існування в Давній Греції демократія розумілася як особлива форма або різновид організації держави, при якому владою володіє не одна особа (як при монархії, тиранії), і не група осіб (як при аристократії, олігархії), а всі громадяни, що користуються рівними правами на управління державою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Поняття та суть демократії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок