Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Форми держави та форми державного устрою

Форми держави та форми державного устрою

Назва:
Форми держави та форми державного устрою
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Форми держави та форми державного устрою


ПЛАН
Вступ
Поняття форми держави
Форма правління
Форма державного устрою
Державний режим
Форма Української держави та проблеми її удосконалення
Висновки
Список використаної літератури


ЗМІСТ


Вступ
Україна, ставши на шлях розвитку та становлення дійсно суверенної і незалежної країни, неухильно орієн-туючись на визнані світовою спільнотою демократичні та гуманістичні за своїм змістом і спрямованістю міжнародні стандарти, приступила до формування державних інсти-туцій, місцевого самоврядування, системи національного права. Конституція України, прийнята на п'ятій сесії Вер-ховної Ради України 28 червня 1996 року, визначає Ук-раїну як суверенну і незалежну, демократичну соціальну, правову державу. Основоположними принципами такої дер-жави об'єктивно виступають верховенство Права, першо-чергова соціальна цінність прав і свобод людини і громадя-нина. Саме тому ст. З Конституції України підкреслює, що "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недотор-канність і безпека визнаються в Україні найвищою со-ціальною цінністю.
Слід зазначити, що питання про форму держави набуває особливого значення. Адже вона стосується найважливіших аспектів організації і діяльності держави. Тому вірне розуміння відповідних теоретичних положень, які почерпнуті з аналізу світового досвіду державного правого будівництва, застосування їх адекватно до конкретних умов і національних традицій може суттєво сприяти створенню життєздатної форм й держави, яка забезпечить прогресивний розвиток і розквіт всього суспільства.
Оскільки Україна зараз знаходиться у перехідному становищі, а форма нашої держави тільки набуває конкретних рис, то дана тема видається актуальною.
Для детального розгляду теми зупинимось на таких питаннях:
поняття форми держави
форма правління
форма державного устрою
державний режим
форма української держави та проблеми її удосконалення.


1. Поняття форми держави
Історично держава постійно змінювала свою форму. Вона з'явилася ще в рабовласницькому суспільстві і була всебічно охарактеризована древніми мислителями — Полібієм, Сима-Цянем, Платоном, Арістотелем. Зокрема, в серії книг «Політія» під керівництвом Арістотеля було описано 159 грецьких і варварських держав. Ще раніше Платон охарактеризував такі форми влади, як монархія, аристократія, демократія та їхні деформовані прояви — атропію, олігархію, анархію.
Проте ще в давні часи — у країнах Древнього Сходу, Греції та Римі — дослідники державно-правових явищ відчували потребу у визначенні поняття, яке було б достатньо містким і давало б загальну уяву про основні характеристики тієї або іншої держави, про шляхи і особливості здійснення в ній державної влади.
Таким широким поняттям стала категорія «форма держави». Який же зміст відображає поняття «форма держави»? Будь-яка форма — це організація предмету, явища. Причому слід розрізняти внутрішню і зовнішню форми. Гегель так пояснює цю різницю:
«Візьмемо, наприклад, книгу: для її змісту напевно байдуже написана вона чи надрукована, переплетена вона в картон чи в шкіру. Проте це не означає, що (якщо відмежуватись від такої зовнішньої і байдужої форми) саме зміст книги не має форми». І далі, торкаючись внутрішньої форми, Гегель посилається на «Іліаду» Гомера і зазначає, що робить «Іліаду» «Іліадою», — це та поетична форма, яка відображає зміст».
Таким чином, на відміну від зовнішньої, внутрішня форма органічно пов'язана зі своїм змістом. В силу цього вона безпосередньо виражає і втілює собою суть явищ.
Внутрішня форма визначається як побудова або спосіб взаємозв'язку елементів явища.
Після цих попередніх пояснень поняття форми як такої, звернемось до аналізу форми держави, в різні часи різні дослідники якої вкладали у неї неоднаковий зміст.
Арістотель поділяв форми держави в залежності від двох ознак:
1) кількість тих, хто править (один, декілька, багато);
2) в інтересах кого (скількох) здійснюється правління.
За останньою ознакою він розділяв держави на правильні (правління здійснюється в інтересах усіх) і неправильні (правління здійснюється в інтересах тільки тих, хто править).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Форми держави та форми державного устрою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок