Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Держава – якою вона має бути ?

Держава – якою вона має бути ?

Назва:
Держава – якою вона має бути ?
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота з ТДП
Держава – якою вона має бути ?


Зміст
Вступ 4
1. Виникнення держави 6
2. Держава в сучасному розумінні 10
3. Форми правління 11
4. Політичні режими 13
5. Види теріторіального устрою держави 17
6. Характеристика України як держави 19
7. Моє бачення ідеальної держави 20
Список використаної літератури 25
 
Вступ
Держава є вершиною і дивом , найліпшим взірцем , останнім словом людського егоїзму .
Артур Шопенгауер І.Маляр Основи правознавства Київ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.
Моя робота називається : “Держава - якою вона має бути.”
Усвоїй роботі я намагалася знайти найбільш вдалий проект організації сучасної держави , тому , що на сьогоднішній день роль держави і права у суспільстві важко переоцінити . Це є неодмінні атрибути політичної влади. В роботі розглядається держава як універсальна політична форма організації суспільства , як центральний елемент політичної системи . У системі політичних інститутів , що існують для здійснення політичної влади , тільки держава :
має особливі політичні органи , тобто апарат , що здійснюють політичну владу ;
можливість надавати своїй волі загальнообов’язковий характер ;
застосовувати у разі необхідності примус .
З цього можна судити , що держава займає провідне місце у політичній системі серед інших її елементів (політичними партіями , громадськими організаціями тощо ).
Універсальність держави полягає у тому що :
владні рішення поширюються на все супільство , вони є загальнообов’язковими для всіх колективних та індивідуальних суб’єктів ;
має важливу якість як суверенітет - політико-правову характеристику держави внутрішню і зовнішню.
Отже можна сказати , що держава - це ценральний елемент політичної системи , універсальна форма організації супільства , хоча вона є лише одним з елементів , що здійснюють політичну владу .
Крім того я харктеризувала політичні устрої держави і політичний устрій України , тобто її політичний режим , форму правління , територіальний устрій .Для цього я аналізувала розвиток держав різних історичних часів , наприклад я розглядала Стародавню Грецію , Францію за часів Нової історії , СРСР . Ознайомилась з науковими працями таких авторів як Ф.Енгельс , Алексеев С.С., Маляр І.В. та багато інших . Крім цього я використовувала періодичну пресу .
Оскільки наша держава Україна є молодою розвиваючоюся країною , то я вирішила запропонувати свій варіант політичного устрою держави , яка була б незалежною, демократичною , соціальною , парламентсько – президантською республікою. Вона була б державою для народу , а не народ буе би для держави , вона була б гарантом прав та свобод свїх громадян .
 
 
 
Малі держави ростуть
завдяки згоді , а великі
руйнуються від незгоди.
Латинський вислів І.Маляр Основи правознавства Київ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.
 
Працюючи над своєю роботою я ознайомилася з думками багатьох видатних філософів , наприклад Арістотеля і Платона , які , як відомо жили у Стародавній Греції , на тему держави і зокрема демократії . Арістотель казав : “Демократія – це влада народу , а не нічого не роблячої черні.” Це наштовхнуло мене на думку , що народ повинен мати якомога більше влади і бути відповідальним за всі державо – творчі процеси .
Крім цього я ознайомилася з працями Алексеева С.С.(20-те ст. , СРСР) це “Общая теория права” та Ф.Енгельса (19-те ст., Германія) “Походження сім’ї , приватної власності і держави”. Ці автори схиляються до ідеї соціального договору.
Також я читала праці сучасних правознавців, наприклад М.Ставнійчука , В.Селіванова , В.Шаповал . Основною їхньою ідеєю є те , що народ - це джерело влади , з якою я погоджуюся.
1. Виникнення держави
Головним об’єктом вивчення правознавства є держава і право . Це два найважливіші суспільні інститути , що виникли внаслідок тривалого розвитку суспільства та суспільних відносин. Розрізняють два етапи розвитку суспільства - це додержавний період , тобто первісне суспільство , і державний період , тобто виникнення держави .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Держава – якою вона має бути ?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок