Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Місцеве самоврядування в Україні

Місцеве самоврядування в Україні

Назва:
Місцеве самоврядування в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему:
„Місцеве самоврядування в Україні”


Зміст
Вступ .....................................................................................3
Розділ I. Загальна характеристика місцевого самоврядування
1.1. Історично правовий огляд місцевого самоврядування .....5
1.2. Світові моделі місцевого самоврядування .......................9
Розділ II. Місцеве самоврядування в Україні
2.1. Модель місцевого самоврядування в Україні .................13
2.2. Система органів і посадових осіб місцевого самоврядування ....................................................................17
2.3. Власні і делеговані повноваження в системі місцевого самоврядування.....................................................................20
Розділ III. Акти органів місцевого самоврядування .........23
Висновки .............................................................................25
Список використаних джерел і літератури ........................27
Вступ
Відомо, що формування ефективного місцевого самоврядування є одним з найнеобхідніших етапів у будівництві нової, демократичної, правової держави. Потрібних для становленя нації і її суспільного розвитку. Як елемент самостійності на місцях воно виступає одним з головних чинників розбудови України на всіх рівнях.
Місцеве самоврядування являється органічною частиною системи стримувань і противаги, що діє як по горизонталі, так і по вертикалі. Воно перешкоджає державі узурпувати всю владу, запобігає її надмірному впливу на окремі тетриторіальні одиниці. Це своєрідне стримання надмірної концентрації влади в центрі і допомагає розподіленню цієї влади по всій території держави. Місцеве самоврядування виступає регулятором і поєднуючим загальнодержавних і місцевих інтересів. Воно відіграє важливу роль в загальному ствердженні демократії та суспільства.
Розвиток місцевого самоврядування в Україні розпочався відносно недавно, майже з часу здобуття нею незалежності. На сучасному етапі відбувається становлення самоврядування територіальних громад, адже централізована система Радянського Союзу не давала змоги розвиватися окремим територіальним одиницям. Зараз же місцеве самоврядування перебуває в стані розбудови, розвитку та діяльності.
Становлення територіального самоврядування є дуже важливим для України та її населення. Адже чим сильніше будуть будуватися окремі регіони і їх економіка, тим міцнішою ставатиме держава взагалі. А це має великий вплив на кожного з нас, бо ми являємось її невідємною частиною, від її розвитку залежить наш економічний добробут.
Тому проблема розвитку місцевого самоврядування є дуже актуальною на даний час.
Через це держава на конституційному та законодавчому рівнях закріпила цей правовий інститут для кращого управління в його розбудові. В Конституції України і Законі „Про місцеве самоврядування” міститься інформація про систему, повноваження і діяльність місцевих органів і посадових осіб, що беруть безпосередню участь у самоврядуванні.
Через це нам буде цікаво ознайомитися з засадами (законодавчо закріпленими) місцевого самоврядування в Україні. Проте вивчити це питання неможливо без ознайомлення з закордонним досвідом, який мав широкий вплив на формування ідей самоврядування в нашій державі.
Ознайомившись з інформацією про міжнародне і вітчизняне вивчення місцевого самоврядування, можна буде зробити висновки, щодо ефективності державної політики в цьому питанні, її вплив на інтереси самих громадян, що беруть безпосередню участь у формуванні і діяльності самоврядування на місцях.
Розділ I. Загальна характеристика місцевого самоврядування
1.1. Історико-правовий огляд місцевого самоврядування
Відомо, що поняття місцевого самоврядування грунтується на загальному розумінні природи самоврядування як такого. Тобто, як самостійне полагодження власних справ. Самоврядування є управлінням, об’єкти і суб’єкти якого збігаються, тобто одні і ті ж особи, управляють своїми справами безпосередньо. Проте, сьогодні збіг суб’єктів і об’єктів майже не зустрічається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Місцеве самоврядування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок