Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Джерела і форми права

Джерела і форми права

Назва:
Джерела і форми права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Джерела і форми права
 


Зміст
Вступ………………………………………………………………………….......…3
1.Поняття джерела (форми) права
1.1.Право і його суть…………………………………………………………….....6
1.2.Поняття джерела права………………………………………………………...8
1.3.Тонкощі між розумінням понять джерела та форми права…………………10
2. Характеристика форм права
2.1. Види форм права…………………………………………………….………..12
2.2. Характеристика форм права………………………………………………….15
3. Нормативно-правовий акт-основне джерело системи права України
3.1.Характеристика нормативно-правових актів………………………………...18
3.2. Види і форми нормативно-правових актів…………………………………..19
3.3.Нормативно-правовий акт-основне джерело системи права України……...23
Висновки………………………………………………………………………...….26
Список використаних джерел………………………………………...….……...30


Вступ.
Традиційним при вивченні права є розгляд питання про джерела права. В літературі звертається увага на багатозначність і нечіткість цього поняття, а також численність джерел права. Однак у радянській правовій системі джерелом права здебільшого визнавалися нормативно-правові акти. Не змінилися погляди правників з цього приводу і зараз.
Отож, у багатьох випадках джерела права ототожнюються з його формами. Так, В.Шаповал зазначає, що формами існування будь-якої галузі національного права є нормативно-правові акти, що належать до формальних джерел права [6, с.95]. Ту саму ідею висувають і автори підручників з теорії держави і права, які визнають юридичні джерела (форми) або соціально-соціальні джерела офіційно-документальними формами вираження і закріплення норм права, що виходять від держави і надають їм юридичне, загальнообов’язкове значення.
До загальносоціальних джерел відносять економічні, соціальні, політичні, морально-культурні та інші фактори, що породжують або обЙєктивно обумовлюють виникнення правових норм. В російській літературі зустрічається ще більша градація. Тут зустрічаються матеріальні, ідеальні та юридичні джерела права.
Матеріальні – ґрунтуються на системі об’єктивних потреб суспільного розвитку, своєрідності даного способу виробництва, базисних відносинах. Але суспільні потреби мають бути осмислені та скориговані законодавцем у відповідності до рівня його правосвідомості та політичної орієнтації. На його позицію можуть впливати особливості міжнародної та внутрішньополітичної обстановки, деякі інші фактори. Всі ці обставини у своїй сукупності і становлять ідеальне джерело права.
Результат ідеологічного осмислення потреб суспільного розвитку шляхом ряду правотворчих процедур отримує своє вираження в юридичних актах, які є юридичним джерелом права. В цьому випадку юридичне джерело права та форма права співпадають за змістом [9, с.375].
Але в деяких видання поняття „джерела права” і „форми права” не ототожнюються. Вони, за твердженням авторів, тісно взаємоповЙязані, але не збігаються. Якщо „форми права” показують, як зміст права організовано і виражено ззовні, то „джерела права” – це витоки формування права, система факторів, що визначають його зміст і форми вираження [10, с.375].
За давнішою традицією в романо-германській правовій системі основним джерелом права визнавалось писане право – нормативні акти. В дореволюційній Росії переважала думка, що саме ці форми обЙєктивування юридичних норм, які слугували визнанням їх обов’язковості, звуться джерелами права. Але навіть в ті часи такий підхід викликав заперечення.
Л.Петражицький щодо розбіжностей у питанні джерела права вважав, що вони існують і через незґясованість питання про те, що таке право [4, с.216]. На думку Гайворонського, коли і в Конституції України проголошене верховенство права, а не закону, то не залишається підстав для їх ототожнення [4, с.60]. Принцип верховенства права має сенс лише тоді, коли право розуміється не як сукупність норм, встановлених державою, а як сукупність правил належного, правил поведінки, корпусу правил, які легітимовані суспільством, базуються на історично досягнутому рівні соціальної етики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Джерела і форми права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок