Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Приватизація як ключова умова ринкової трансформації вітчизняної економіки

Приватизація як ключова умова ринкової трансформації вітчизняної економіки

Назва:
Приватизація як ключова умова ринкової трансформації вітчизняної економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Курсова робота
Приватизація як ключова умова ринкової трансформації вітчизняної економіки


Зміст


Вступ
Під час переходу до ринкової економіки в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, здійснення реформ зіткнулося з рядом об’єктивних труднощів, першочерговою серед яких, безумовно, можна назвати проблему власності.
Процес реформування відносин власності в Україні супроводжується здійсненням політики роздержавлення та приватизації, пов’язаної зі структурною перебудовою економіки, змінами у формах господарювання і, отже, перетвореннями в продуктивних силах та виробничих відносинах.
Коло питань, пов’язаних із здійсненням процесу роздержавлення, торкається всіх сфер соціально-економічного життя. З’ясування їхньої сутності має кардинальне значення як при аналізі пережитого країною періоду, так і гаданих можливостей її майбутнього. Тому проблеми роздержавлення власності відносяться до числа найбільш актуальних проблем сучасного становища України, у них зосереджені найбільш складні в теоретичному відношенні і важкі для практичного вирішення питання розвитку країни.
Економічні реформи у багатьох пострадянських країнах значною мірою явля-ють собою процес передачі повноважень з прийняття економічних рішень від держа-вних органів до приватного сектору. Цей процес охоплює не лише передачу держав-ного майна у приватну власність, а також і створення ринкових інституцій та усвідом-лення нової, зміненої ролі держави у економічному житті.
Перехідна економіка має налагодити ефективний та прозорий процес прива-тизації, що сприятиме якнайкращому використанню ресурсів країни.
Основним завданням приватизації для будь-якої країни та для України зокрема є підвищення ефективності роботи підприємств. Успішно проведена приватизація дає змогу відшукати ефективного власника, який буде зацікавлений у роботі підприємства та у отриманні ним максимального прибутку.
У роботі розглядаються основні правові аспекти приватизації в Україні, її способи та вплив на економіку. Наводяться приклади приватизаційних процесів у різних країнах світу для кращого розуміння поняття і процесу приватизації. Розглядаються наслідки приватизації для України, які є як позитивними, так і негативними.


Приватизація як основа структурної перебудови економіки
Одним з елементів економічної політики і однією з найважливіших функцій держави у період переходу до ринку є зміна економічної структури – створення структури змішаної економіки.
Структура змішаної економіки формується через роздержавлення і приватизацію. Поняття „роздержавлення” і „приватизація” не ідентичні. Роздержавлення – глибший процес, його метою є прискорене створення потрібних для повноцінної ринкової економіки різноманітних суб’єктів підприємницької діяльності, ліквідація майнової монополії держави у підприємницьких відносинах. Воно передбачає:
роздержавлення економіки (ліквідацію диктату плану, централізованого розподілу ресурсів тощо);
комерціалізацію діяльності державних підприємств (запровадження принципу самостійного господарювання);
демонополізацію виробництва та розвиток конкуренції;
приватизацію державної власності, тобто її перехід у приватні форми (власне приватна, індивідуальна, кооперативна, колективна, акціонерна, змішана та інші).
Роздержавлення не означає, що держава перестає грати важливу роль в ринковій економіці. Зменшуються масштаби державного підприємництва, але держава залишається структурним елементом змішаної економіки.
Зміну форми державної власності провадять через комерціалізацію, корпоратизацію (акціонування) тощо. Це супроводжується зняттям підприємств з державного фінансування і переведенням на приватне кредитування, що розвантажить бюджет.
Важливим завданням перехідного періоду для будь-якої країни є широкомасштабна приватизація державного майна та лібералізація економіки. Приватизація – один із двох можливих шляхів виникнення приватної власності на матеріальні засоби виробництва у перехідній економіці (другий – створення нових підприємств вітчизняними чи іноземними підприємцями).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Приватизація як ключова умова ринкової трансформації вітчизняної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок