Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Поняття форми держави

Поняття форми держави

Назва:
Поняття форми держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,16 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ПЛАН
I. ВСТУП
II. Основна частина
1. Поняття форми держави
2. Форма правління: поняття та різновиди
3. Класифікація форм державного устрою
4. Державний (політичний) режим
5. Проблеми удосконалення форм української державності
5.1. Форма Української держави
5.2. Реформування адміністративно-територіального устрою України
5.3. Ідея федералізму в Україні
5.4. Історичні передумови переходу до парламентсько-президентської республіки в Україні
ІІІ. ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
Категорія “форма держави” є однією з найважливіших і ємний понять у сучасній теорії держави. Як відомо, уже за давніх часів на Давньому Сході і в Стародавній Греції та Римі у дослідників державно-правових явищ виникла потреба щодо визначення поняття, яке було б достатньо ємним і давало хоча б загальне уявлення про основні шляхи здійснення в ній державної влади. Таким чином за різних часів різними дослідниками у категорії “форма держави” вкладався неоднаковий зміст.
З давніх-давен найбільш відомою класифікацією форм держави була та, яку дав Арістотель. Він розрізняв форми держави за двома ознаками:
а) кількістю тих хто править (один, кілька, багато);
б) в чиїх інтересах здійснюється управління.
Друга ознака була критерієм розподілу форм держави на правильні – правління здійснюється в інтересах усіх і неправильні – правління здійснюється в інтересах тільки тих, хто править. На думку Аристотеля правильними формами були: монархія, аристократія; неправильними – тиранія, олігархія, демократія.
У новий час питання про форму держави пов’язане, насамперед з ім’ям Ш. Монтеск’є, який під цим терміном розумів ті чинники, що визначають методи здійснення державної влади. Він на основі цього визначив такі форми держави:
- республіканська – форма держави, в якій організацію і здійснення державної влади визначають такі якості, як доброчесність і рівність;
- монархія, де основа влади – чесність;
- деспотія, де основа влади – страх.
Отже, під формою держави Монтеск’є розумів лише те, що в сучасній науці називається державно-правовим режимом.
Ж.-Ж. Руссо розумів форму держави як структурну організацію вищих державних органів і на основі цього виділяв такі форми держави:
- монархію – форму держави, в якій владу здійснює одна особа;
- аристократія – владу здійснює невелика група осіб;
- демократія – владу здійснюють всі члени суспільства.
Отже, Ж.-Ж. Руссо під формою держави розумів те, що на сьогоднішній день ми називаємо формою правління.
Категорія “форма держави” дає загальне уявлення про особливості організації державної влади, порядок утворення державних органів та їх відносини між собою та населенням.
Наукою вироблена певна універсальна система, що виражена в понятті форми держави для характеристики способів організації влади будь-якої держави, якщо держава це організація політичної влади, то форма держави розкривається через спосіб організації, існування.
Категорія “форми держави” вироблена політичною та юридичною наукою, яка відображає взаємозв’язок трьох найважливіших сторін державної влади. Форма держави правління відображає поняття про способи та порядок утворень вищих органів. Способи територіального устрою відображає поняття форма державного устрою. Сукупність способів і методів здійснення державної влади розкривається через поняття державно-політичного режиму. Провідне місце в теорії держави і права займає інститут форми держави. Дослідження питання “форми держави” має дуже важливе значення у формуванні та розвитку суверенної і незалежної держави.
Таким чином, на основі методу порівняння, аналізу визначається особливості кожного типу держави. Її устрою та здійснення державної влади.
1. Поняття форми держави
Кожна держава має свою форму і зміст, або структуру. Форма означає зовнішнє оформлення, вираження того чи іншого явища, його змісту. Форма - змістовна, а зміст - формований (за висловом Гегеля). Яким же чином оформлена держава зовні? Які її структу-ра і зміст?
У юридичній літературі вітчизняного видання і в літературі, виданій у Російській Федерації за останнє десятиліття, як і в Ра-дянському Союзі, поняття форми держави розглядали і розгляда-ють із традиційних позицій - як організовано державну владу, яка існує система найвищих і місцевих державних органів влади, як вона реалізується, за допомоги яких форм, методів, способів і за-собів, тобто державний режим, адміністративно-територіальний чи державний устрій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Поняття форми держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок