Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Державний устрій стародавнього Вавилону

Загрузка...

Державний устрій стародавнього Вавилону

Назва:
Державний устрій стародавнього Вавилону
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,47 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
з курсу
Теорія держави і права зарубіжних країн
на тему:
Державний устрій стародавнього Вавилону


План
Вступ
Утворення Вавилонської держави
Реформи Хаммурапі (1792—1750 рр. до і. е.)
Законник Хаммурапі
Державний устрій
Суспільний лад
Правове положення окремих груп населення.
Судовий устрій
Армія
Висновок
Використана література


Вступ
Територія Стародавньої Месопотамії знаходилася в межиріччі Тігра і Єфрата. Ця долина в ту далеку епоху була одним з багатющих регіонів в світі, її грунт був незвичайно родючий. Шумери знали і застосовували високу культуру землеробства. По словах Геродота, листя пшениці і ячменю тут часто було шириною в чотири пальці. Просо і сезам — справжні дерева. Стародавня Месопотамія в мирний час була суцільним зеленим садом, країною достатку. Корінні жителі, шумери, ще в III—II тис. до н.е. створили складну систему іригації, знали основи архітектури і будівництва великих споруд. У них була своя писемність, висока на ті часи самобутня культура.
Політичний устрій ранньокласових суспільств Стародавнього Шумера був містами-державами, результатом об'єднання общин. Їх налічувалося декілька десятків, І. М. Дьяконов відносив їх за формою правління до аристократичних республік. Між містами існувала конкуренція за пануюче положення.
Глави держав Стародавнього Шумери — анси і лугали — обиралися зібранням, народним зібранням громадян, або радою старійшин, що свідчить про пережитки патріархально-родової демократії. У одній з легенд Стародавньої Месопотамії мовилося, що колись у богів також була своя «демократія». Вища влада належала зборам п'ятдесяти головних богів. Його вів бог неба ан. Рішення, схвалені криком, затверджувалися, діяв принцип колегіальності. Цей порядок — відгомін далекого минулого, епохи примітивної демократії.


1. Утворення Вавилонської держави
Виникненню в 2-му тис. до н.е. древньовавилонської держави передувала тривала історія становлення класового суспільства і держави в Месопотамії, де ще в 4-му тис. до н.е. почало розвиватися землеробство, пов'язане з проведенням іригаційних робіт.
Процес становлення централізованих держав в Стародавній Месопотамії, як і в інших країнах Стародавнього Сходу, затягнувся на сторіччя. Дрібні міста-держави опиралися централізації, між ними велася боротьба за гегемонію.
Месопотамія в епоху ранньої старовини, як і Давній Єгипет, пережила багатовікову конкуренцію, боротьбу номів, територіальних об'єднань, князівств за політичне панування.
Перші міста-держави стали виникати тут в кінці 4-го — початку 3-го тис. до н.е. на місці постійних поселень землеробів. Це були центри обміну продуктами землеробських і скотарстських племен. Зростання сільськогосподарського і ремісничого виробництва сприяло зміцненню месопотамських міст. В містах-державах вже чітко намітилися соціальні відмінності, виділилася родова аристократія, що володіє великими ділянками землі. В багатьох крупних господарствах родової аристократії стала все ширше застосовуватися рабська праця. В 3-му тис. до н.е. складається царсько-храмове господарство, засноване на привласненні царями і храмами громадської землі.
У містах розвивається простий апарат управління, що складається
з осіб, що займаються питаннями іригації, обліком земель, храмовим
господарством, культом, суспільними роботами. Зростаючи з органів
громадського управління, цей апарат виконує нову соціальну
роль. Він стає апаратом міста-держави, що почав виконувати .різноманітні управлінські функції по відношенню до інших общин-селищ.
Класове розшарування торкнулося перш за все двох племінних груп, населяючих Дворіччя: шумерів і аккадян. До кінця 3-го тис. до н. е,
населяючі Дворіччя різні племінні групи остаточно злилися, але збереглися назви основних його частин — Шумера на Півдні і Аккада на півночі.
Першим центром шумерської цивілізації був Урук. Найстародавнішим з міст, заснованих семітами був Аккад. Аккад, розташований на березі Єфрата при царі Саргоні в кінці XXIV ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Державний устрій стародавнього Вавилону

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок