Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Держава і культура

Загрузка...

Держава і культура

Назва:
Держава і культура
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Держава і культура


ПЛАН
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ ДЕРЖАВИ 4
1.1 Погляди мислителів щодо визначення природи держави 4
1.2 Різні підходи до визначення поняття держави та її суті 9
РОЗДІЛ ІІ: ПОНЯТТЯ КУЛЬТУРИ В ЗВЯЗКУ З ДЕРЖАВОЮ 11 2.1 Культурна розмаїтість 11
2.2 Культурна ідентичність та етноцентризм 13
2.3 Соціалізація особистості, як інкультурація 15
РОЗДІЛ ІІІ: НИНІШНЯ КУЛЬТУРНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ 17 3.1 Проблема ідентифікації культури. 17
3.2 Генезис культури. Її значення в особистому житті людини 19
ВИСНОВКИ 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 29


ВСТУП
Держава – це піч, яка палає на одних дровах – на людських!
Так про державу писав відомий радянський письменник Чингиз Айтматов. І справді, кожна особа є тією краплею в морі, котра творить щось більше і прекрасніше. Адже як будь-яка стіна складається з великої кількості цеглин, так і держава і культура твориться з її громадян та її громадянами відповідно. І тому благополуччя всієї країни залежить саме від ставлення кожного свідомого громадянина держави до оточуючого світу, від готовності зробити щось заради рідної країни, а не лиш для себе та своїх близьких.
Що ж, оптимістично припустимо, що всі громадяни країни бажають благополуччя своєї держави і розвитку національної культури. Тоді для виконання такої нелегкої задачі перш за все потрібно усвідомлювати що собою уявляє саме поняття держави та культури і які їх характерні ознаки. Адже коли людина має мету і ставить перед собою задачу для виконання, ціль та шлях до її досягнення повинні бути чітко визначені. Яскравим прикладом даного твердження є вислів Бенджаміна Франкліна: „Не скласти планів – бути приреченим на невдачу”.
Отже, чітко визначивши мету моєї праці, хотілося б відзначити і її актуальність на сьогодні.


РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ ДЕРЖАВИ
1.1 Погляди мислителів щодо визначення природи держави
Держава є одним із найважливіших явищ суспільного характеру. І тому не секрет, що протягом століть філософи, юристи та політики намагалися дати визначення поняття цього явища і розкрити його сутність.
Так розглядаючи дане питання, найдоцільніше буде ознайомити читача з поглядами мислителів про державу у хронологічній послідовності.
Розуміння держави в історії державно-правової думки можна пов'язувати з поглядами софістів, Сократа, Платона, Арістотеля, Цицерона, Гроція, Канта, Гегеля та інших філософів.
Розрізняють два покоління софістів у Стародавній Греції: старші(Протагор, Горгій, Гіпій та ін.) і молодші(Фрасимах, Калікл, Лікофрон та ін.).
Так, Протагор уважав, що демократичний устрій суспільства є правомірним і справедливим, визнавав принцип рівності всіх людей. Закликав усіх державних діячів бути справедливими, розсудливими та благочестивими.
Фрасимах уперше сформулював три дуже важливі висновки: про роль насилля в діяльності держави, щодо авторитарного характеру політики і законів і висновок відносно того, що у сфері моралі панують уявлення тих, у кого сила і державна влада.
Сократ був принциповим критиком софістів. Він відкидав суб'єктивізм софістів, їхню апеляцію до звільненої від моральних засад сили; умотивовував об'єктивний характер моральних оцінок природи, держави і права; розрізняв природне і позитивне право, обстоював законність; обґрунтовував тезу, що керувати суспільством повинні професіонали; критикував тиранію; намагався сформулювати морально-розумні засади сутності держави.
В 360 р. до. н.е. Платон написав свою працю під назвою „Держава”. В своєму однойменному діалозі мислитель виразив думку, що держава являється виразом ідеї справедливості. []
Дещо інший погляд на це питання мав Арістотель. Центральною проблемою “Політики” в Арістотеля є питання про походження держави. Перший розділ роботи мислителя ставить питання “що таке держава”. І відразу відповідає: “держава – це спілкування, яке організовується для будь-якого блага.” [19] .У своїй праці Арістотель розробляє теорію ідеальної держави, ідеального полісу, а також походження цієї ідеальної держави.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Держава і культура

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок