Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Державний режим: поняття, сутність та види

Державний режим: поняття, сутність та види

Назва:
Державний режим: поняття, сутність та види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
ДЕРЖАВНИЙ РЕЖИМ: ПОНЯТТЯ,
СУТНІСТЬ ТА ВИДИ


ЗМІСТ
сторінки
Вступ ………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Загальне поняття державного режиму...................................................5
Розділ 2. Види державного режиму
2.1. Демократичний державний режим.....................................................9
2.2. Антидемократичний державний режим...........................................15
Розділ 3. Державний режим сучасної України...................................................27
Висновки…………………………………………………………………………29
Список використаних джерел……………………………………………..……31
ВСТУП
Базовою основою державно-правового будівництва в Україні є українська політико-правова доктрина, яка базується на гарантії прав людини й нації, а саме питання дотримання прав і свобод людини й громадянина є тісно пов’язане з поняттям державного режиму.
В Україні триває перехід від командно-адміністративної до ринкової економіки, саме тут поступово формується громадянське суспільство і правова держава. Подібні перетворення потребують змін у державному управлінні і правовому регулюванні. В перехідний період порівняно швидко змінюються суспільні відносини, державні органи і діюче законодавство.
Актуальність теми наукового дослідження зумовлена потребою удосконалення державного режиму в Україні. На сьогодні це одне з нагальних питань для кожного громадянина України, зокрема, та держави в цілому. Врахування цих питань – необхідна передумова побудови в Україні саме такої держави, яка могла б посісти гідне місце в європейській та у світовій співдружності держав.
Виходячи з вказаного, метою даної курсової роботи є прагнення на підставі комплексного аналізу вчень провідних науковців і практиків як України так інших країн дослідити правову природу державного (політичного) режиму, з’ясувати основні його типи, а також зробити детальний аналіз форм здійснення державного режиму як в зарубіжних країнах, так і в Україні.
Досягнення зазначеної мети можливе у процесі вирішення таких завдань: визначити поняття і суть державного та політичного режимів;
розкрити види та ознаки державного режиму; проаналізувати особливості демократичних та антидемократичних режимів; охарактеризувати особливості утвердження демократичних інституцій в Україні.
Будучи однією із центральних в теорії держави і права, проблема державно-правового режиму є в полі уваги науковців В, О. Котюка,
Д. Д. Коссе, С. Л. Лисенкова, С. М. Олейникова, О. Ф. Скакуна,
В. В. Сухоноса, М. В. Цвіка та інших. Також політичний режим є важливою проблемою політології. Але в той же час, досліджуючи і аналізуючи теоретичні джерела, можна дійти до висновку про різноманітність підходів і поглядів щодо визначення самого поняття державного режиму, його сутності та видів.
Написання курсової роботи було здійснене шляхом вивчення та аналізу джерельної бази, наявної юридичної літератури щодо вказаної теми з подальшим узагальненням положень теоретичних напрацювань.
При написанні роботи були використані методи аналізу і синтезу, порівняльного правознавстава, системний, формально-логічний та ін.
Об’єктом дослідження є суспільно-правові відносини, які виникають в процесі реалізації державного режиму, вивчення сукупністі прийомів, методів, форм, способів здійснення політичної державної влади.
Предметом дослідження є наукові дослідження, навчальна література, що визначають державний режим.
Набуті в процесі написання роботи знання допоможуть краще оволодіти теорією держави і права та в майбутньому стати висококваліфікованим фахівцем-юристом.
РОЗДІЛ 1
Загальне поняття державного режиму
Важливою складовою частиною форми держави є державний режим, який визначається сукупністю форм і методів здійснення державної влади, обсягом та рівнем реаль-ності прав і свобод громадян та рівнем їх участі в управлінні спра-вами держави і суспільства [1, с. 94].
Поняття державного режиму не слід ототожнювати з поняттям «політичний режим», хоча за значенням вони і близькі одне до одного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Державний режим: поняття, сутність та види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок