Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Функції держави

Функції держави

Назва:
Функції держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота з теорії держави та права
На тему:” Функції держави.”
 
 


ПЛАН
І. Вступ.
ІІ. Поняття функцій держави.
ІІІ. Форми та методи здійснення функцій держави.
IV. Види функцій держави.
V. Реалізація функцій держави.
VІ. Висновки.
Список використаної літератури.
І. ВСТУП
Питання про функції держави – це одне із важливих питань не тільки теорії, але й практики державотворення. Функції держави виражають соціальну природу держави і конкретизують її суть.
ДЕРЖАВА визначається як організація публічної влади в суспільстві, яка характеризується наявністю своєї території, суверенітетом, видає закони, стягує податки, виступає як суб’єкт міжнародних відносин і виражає інтереси і волю всього народу чи пануючої в ньому частини населення (зокрема, певного класу), здійснює управління суспільними процесами за допомогою системи загальнообов’язкових норм (правил) поведінки і механізму їхнього впровадження у життя.
На сучасному етапі, коли перестали існувати чітко виражені класи, а на зміну прийшла складна розгалужена соціальна структура, сутність держави обумовлюється сучасними умовами та тенденціями розвитку суспільства. Цей період розвитку “характеризується тим, що метою його є всебічний розвиток людини, забезпечення умов її життя, прав і свобод. Дійсність просякнута ідеями гуманізму, пріоритету загальнолюдських цінностей. Все це знаходить своє відображення у сучасних найбільш розвинутих країнах – правових, демократичних, соціально-орієнтованих.”
Державу треба розглядати не тільки з точки зору сучасності, а й в історичному її розрізі. І тут треба звернути увагу на різні підходи до теорії виникнення держави. В теоретичній науці існує багато теорій її виникнення. Розглянемо деякі з них, найбільш розповсюджені:
теологічна теорія виводила державу з точки зору божественних начал, як дещо, що надано людству по волі божій;
органічна теорія по суті порівнювала державу з живим організмом, частинами якого начебто є люди та їх об’єднання;
теорія насильства пояснювала виникнення держави шляхом завоювань та війн;
договірна теорія виходила з того, що держава виникла в результаті добровільної угоди між людьми для захисту їх спільних інтересів;
патріархальна теорія пояснювала державу як велику сім’ю, яка з плином часу розросталася, на чолі з батьком, а згодом монархом;
існує ще й соціально-економічна або марксистська теорія, яка визначала, що поштовхом для виникнення держави стало вдосконалення знарядь праці, яке привело до поділу на класи, а також до з’явлення апарату держави – нової організації влади.
Існують ще й інші теорії ви-никнення держави, які також заслуговують на увагу, серед яких космічна, психологічна, географічна, де-мографічна.
З усіх цих теорій нійбільш обгрутнованою є соціально-економічна теорія, тому що розглядає соціальні й економічні причини виникнення держави, а також частково враховує і політичні фактори. Ця теорія виходить із внутрішніх факторів, але майже не враховує зовнішніх факторів, які впливали на виникнення держави. До виникнення держави необхідно підходити з різних позицій, розглядати як внутрішні, так і зовнішні фактори, як причини, так і умови, а також політичні, економічні, соціальні і природні фактори, які впливали на виникнення держави.
Отже, в теорії держави і права відсутній єдиний погляд на закономірності виникнення держави. Всі теорії мають свої особливості виникнення держави у різних народів. Але жодна з них не володіє достатніми доказами, щоб можна було прийняти її за основу.
ІІ. ПОНЯТТЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ
Характеристика будь-якої держави обов’язково має на меті розгляд її основних функцій, в яких безпосередньо виявляється сутність та соціальне призначення держави. Функції держави тісно пов’язані з її завданнями і цілями, але не зводяться до них. Аналіз функцій держави повинен з’ясувати таке питання: що повинна робити держава на певному етапі свого розвитку і як; на чому повинні бути сконцентровані зусилля її органів і відомств?
Отже, ФУНКЦІЇ ДЕРЖАВИ - це можливі і реальні напрямки діяльності держави та її органів по забезпеченню потреб та інтересів суспільства, які виражають сутність і соціальне призначення державного управління суспільством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Функції держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок