Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Конституційні основи державного ладу України

Загрузка...

Конституційні основи державного ладу України

Назва:
Конституційні основи державного ладу України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,12 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Конституційні основи державного ладу України
Загальні засади державного ладу
Державний лад являє собою організацію (будівництво) і діяльність держави. Оскільки держава сама є організацією, зокрема політичною організацією суспіль-ства, то державний лад іноді визначається і може визначатись як будівництво держави (державне будівництво) або її устрій та діяльність.
Конституційним, офіційним, легітимним вважається той державний лад, який передбачається і закріплюється конституцією та реально існує.
Державний лад є складовою частиною конституційного ладу. Він, як правило, най-повніше визначається конституціями держав і найбільше гарантується ними. Разом з тим він є одним з найскладніших конституційних інститутів і несе серед інших найбільше суспільне навантаження. Це, звичайно, не дає підстав ототожнювати його з конституційним ладом, але потребує при його вивченні найбільшої уваги, порівняно з іншими інститутами конституційного рівня.
Державний лад України, як і будь-якої іншої держави, являє собою передбачену і гарантовану її Конституцією організацію (будівництво) держави та її діяльність.
За своєю суттю, змістом і формами він є багатогранним явищем. Зокрема, державний лад України, як і будь-якої іншої держави, охоплює собою структурні (організаційні) і функціональні основи держави, у складі яких можна розрізнити політичну, економічну, соціальну, культурну та інші основи держави, приміром, політичну основу державного ладу України складає політичний механізм і відпо-відна (політична) функція (функції) держави; соціальну основу – соціальний механізм і відповідна функція (функції) держави; культурну (духовну) основу – культурний (духовний) механізм і відповідна функція (функції) держави.
Разом з тим сучасний державний лад України має ряд особливостей, свою специфіку.
По-перше, українська держава і державний лад України мають з усіх поглядів перехідний і змішаний характер, перебуваючи певною мірою у стадії становлення.
Україна рішуче і безповоротно відходить від колишнього статусу суб'єкта федерації в особі колишнього Союзу РСР, від статусу держави, в якій керівництво органами державної влади та іншими інститутами здійснювала тривалий час партія, від статусу, за якого українській державі (колишній союзній республіці) не під-порядкувалася більшість державних підприємств, установ і організацій (з числа союзних), від держави, - в якій порушувались права людини і громадянина, навіть не існувало ряду органів державної влади або вони мали наддержавний (союзний) характер, від держави з горизонтальною, ієрархічною будовою органів державної влади, від держави, в якій більшість органів державної влади мали формальний, символічний характер, від держави, яка була фактично усунута від зовнішньої політики, від держави, роль і значення якої всіляко принижувались, тобто від напівдержави до держави в сучасному розумінні цього слова. Розвиток України спрямований на утвердження дійсно суверенної, незалежної держави, повноправного і рівноправного суб'єкта світового співтовариства, до держави, яка н визнає у своїй країні ніякої влади над собою, окрім влади свого народу, до державі яка служить народу і вважає утвердження й забезпечення прав і свобод людини свої основним обов'язком, до держави, яка визнає право на існування різних політичних партій, форм власності, в тому числі приватної власності, різноманітних ідеологій, вчень, теорій; до держави, яка сприяє підприємництву і розвиткові ринкових відносин.
За роки незалежності в українській державі відбулися істотні зрушення майже у всіх сферах – політичній, економічній, соціальній, культурній, — але, на жаль, у жодній з них у своїй основі не утвердились нові суспільні відносини.
Це дає підстави стверджувати, що нині українська держава має перехідний змішаний характер. Конституція України 1996 р. підбила певний підсумок розвитку нашої держави і створила необхідні передумови для її подальшого поступу, розбудови й утвердження якісно нових рис української держави, насамперед істинно суверенної, демократичної, соціальної, правової, і відповідно, якісно нового державного ладу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Конституційні основи державного ладу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок