Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Туризм -> Заклади громадського харчування

Заклади громадського харчування

Назва:
Заклади громадського харчування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Заклади громадського харчування

 
Зміст
Вступ
1.Заклади громадського харчування.
1.1Класифікація закладів
1.2 Тип кожного закладу громадського харчування.
1.3 Правила організації виробництва продукції.
1.4 Основні вимоги до закладів (підприємств) громадського харчування.
2. Історія ресторанів
3. Інтер’єр ресторана
4.Український стиль в інтер’єрі
5.Ілюстрації
6. Список використаної та рекомендованої літератури
Заклади громадського харчування
Класифікація закладів (підприємств) громадського харчування
Громадське харчування — це сфера виробничо-торговельної діяльності, в якій виробляють і продають продукцію власного виробництва та закуплені товари, як правило, призначені для споживання на місці, з організацією дозвілля або без нього.
До продукції власного виробництва належать:*
кулінарна продукція (страви, кулінарні вироби, кулінарні напівфабрикати);*
булочні та борошняні кондитерські вироби.
Закупний товар — товар, що його купує підприємство громадського харчування для подальшого перепродажу споживачам без видозмінення (порціювання, нарізання, додаткового оформлення).
Громадське харчування є підгалуззю торгівлі. Воно складається з сукупності підприємств громадського харчування, які можуть мати заклади (організаційно-структурні одиниці).
Тип закладу (підприємства) громадського харчування — це вид закладу (підприємства) з характерними рисами асортименту реалізовуваної продукції, організації обслуговування споживачів.
Заклади (підприємства) громадського харчування поділяються на такі типи: фабрики-кухні, фабрики-заготівники, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії. Ресторани і бари поділяються ще й на класи: люкс, вищий, перший.
Клас — сукупність відмітних ознак закладу (підприємства) обумовленого типу, що визначає зовнішній вигляд і оформлення інтер'єру приміщень об'єкта, оснащеність устаткуванням, меблями, посудом та інвентарем і кваліфікацію виробничого й обслуговуючого персоналу.
Підприємства громадського харчування можуть мати дрібнороздрібну торговельну мережу — кіоски, павільйони, лотки та ін.
Тип кожного закладу громадського харчування та клас ресторану (бару) підприємство обирає самостійно, виходячи з наявної матеріально-технічної бази. При облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) необхідно мати виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Відкриття закладу узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Ресторан — це заклад (підприємство) громадського харчування з високим рівнем комфорту, матеріально-технічного оснащення, кваліфікації працівників, різноманітним асортиментом страв складного виготовлення (включаючи фірмові, виногорілчані, тютюнові та кондитерські вироби), з підвищеним рівнем обслуговування і організацією відпочинку споживачів.
Ресторани розрізняють:
1) за класами — "люкс", вищого класу, першого класу;
2) за асортиментом реалізовуваної продукції та архітектурно-художнім оформленням — спеціалізовані, з національною кухнею, тематичні;
3) за місцем розташування — ресторани при готелях, вокзалах, у зонах відпочинку, вагони-ресторани та ін.
Організація обслуговування споживачів у ресторанах ведеться офіціантами, але залежно від місця розташування ресторану (готель, вокзал, потяг та ін.) і часу обслуговування можуть застосовуватися такі форми обслуговування як попереднє накриття столів, комплексні обіди, "шведський стіл" тощо.
Бар — заклад (підприємство) громадського харчування з барною стійкою, що реалізує алкогольні, безалкогольні, змішані алкогольні й безалкогольні напої, закуски, десерти, кондитерські та булочні вироби, закуплені товари.
Бари розрізняють:
1) за класами — "люкс", вищого класу, першого класу;
2) за асортиментом і способом виготовлення продукції — винні, пивні, сокові та ін.;
3) за специфікою обслуговування споживачів — відео-бари, вар'єте-бари, диско-бари та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Заклади громадського харчування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок