Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Туризм -> Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму

Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму

Назва:
Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,94 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст

Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями тур-продукту сільського зеленого туризму

Львівський субрегіон

Івано-Франківський субрегіон

Чернівецький субрегіон

Закарпатський субрегіон

Список використаної літератури

Споживчий продукт сільського зеленого туризму у кожній окремо взятій місцевості має свої відмінності, зумовлені особливостями природного й етнографічного середовища сільського розселення регіону, а також характером його сучасної адміністративно-громадської самоорганізації. Тому районування Карпатського регіону

за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму ми здійснювали з урахуванням таких критеріїв:

— природно-географічного поділу регіону;

— етнографічного (історико-культурного) поділу регіону;

— адміністративно-територіального (а отже, й інфраструктурно-господарського) поділу регіону.

Природно-географічний поділ регіону — це виокремлення в його межах природних районів з відмінною геолого-геоморфологічною будовою, рельєфом, мікрокліматом і біоценотичною структурою. Ландшафтний принцип диференціації Карпатського району передбачає поділ його на рівнинну, передгірську і гірську зони, а в їх межах — на окремі ландшафтні райони (Мале Полісся, Розточчя, Стрийсько-Сянська Верховина, Мармароський масив тощо).

Етнографічне районування — це поділ території на локальні культурно-побутові ареали сільського розселення, які мають спільні риси мовного, звичаєвого, господарського характеру, зумовлені особливостями природного середовища, генезису та подальшого історичного розвитку кожної розселенсько-етнографічної групи. Етнографічний принцип диференціації Карпатського району передбачає його поділ на рівнинну (поліщуки, галичани, підкарпатські русини) і перед гірсько-гірську зони (лемки, бойки, гуцули), а в їх межах — на окремі етнографічні й історичні райони (Мале Полісся, Розточчя, Рогатинщина, Покуття, Буковина тощо).

Адміністративно-територіальний поділ регіону — це офіційний поділ території держави на самостійні адміністративно-господарські одиниці (селищні ради, райони, області), які відзначаються сформованою спеціалізацією господарства (у тому числі туристично-рекреаційного) й володіють централізованою системою комунікацій (зокрема, транспортного сполучення).

Спільними рисами турпродукту всіх сільських районів Карпатського регіону є можливість поєднувати (комбінувати) власне відпочинок у сільській оселі з цілою низкою занять спортивним та екологічним туризмом. Турпродуктні можливості сіл Карпатського регіону у посезонному розрізі ілюструє табл. 6.1:

Таблиця 6.1. Види активного дозвілля в рамках сільського зеленого туризму в Карпатському регіоні

№ з/п Види активного дозвілля в рамках сільського зеленого туризму Місяці року

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

1 Сплав гірськими річками - - - - + + - - - - - -

2 Велотуристичні подорожі - - - - + + + + + - - -

3 Гірський велосипед - - - - + + + + + - - -

4 Лижні походи + + +

5 Гірські лижі, сноуборд + + + +

6 Піший туризм - - - + + + + + + + - -

7 Екскурсійні тури + + + + + + + + + + + +

8 Кемпінг - - - + + + + + + - - -

9 Пікніки - - - - + + + + + - - -

10 Спортивне орієнтування - - - - + + + + + - - -

11 Зимове орієнтування (на лижах) + + +

12 Гірські сходження - - + + + + + + - - - -

13 Парапланеризм + + + + + + -

14 Верхова їзда + + + + + + + + + + + +

15 Спостереження за птахами + + + - - -

16 Спостереження за тваринами + + + + - - + + + + + +

17 Збір ягід - - - - - + + - - - - -

18 Збір грибів + + + + - - -

19 Збір лікарських трав - - - - - + + - - - - -

20 Плавання і купання - - - - - - + + - - - -

21 Ліцензійне полювання + + + +

22 Рибалка + + + - - -

23 Фотополювання + + + + - - + + + + + +

Якщо розглянути інтенсивність і сезонний характер агротуристичного руху в регіоні, то за цим критерієм також можна чітко виділити кілька характерних субширотно-орографічних зон. Зокрема, найбільші відмінності мають, з одного боку, височинні та передгірні території, з іншого, власне гірські райони.

Найактивніше рівнинні терени (Мале Полісся, Розточчя, Опілля, Гологори, Вороняки, Передкарпаття, Хотинська височина тощо) відвідуються у літній період. Це пов'язано з часом масових відпусток і канікулярного дозвілля дітей і студентської молоді, а також з "піком" масовості вік-ендового відпочинку. Саме у цей час максимально задіяна нічліжна і гастрономічна база рівнинних районів регіону. Другий максимум відвідуваності цих територій припадає на перехідні сезони: весняний і осінній. Весною це пов'язано з пожвавленням приміського вік-ендового агроекотуризму, восени — з пожвавленням інтересу мешканців міст до традиційних збиральницьких промислів українського народу (заготівля лісових ягід і грибів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Районування Карпатського регіону за рівнем розвитку та відмінностями турпродукту сільського зеленого туризму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок