Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Туризм -> Удосконалення організаційної структури управління підприємства туристської сфери

Удосконалення організаційної структури управління підприємства туристської сфери

Назва:
Удосконалення організаційної структури управління підприємства туристської сфери
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,49 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
з дисципліни: „Менеджмент організацій”
на тему: „Удосконалення організаційної структури управління підприємства туристської сфери”


Зміст


Вступ
Формування організаційної структури підприємства, пошук шляхів її удосконалення – одне зі складних і актуальних питань у менеджменті.
Дана тема є актуальною тому, що організаційна структура являє собою як би каркас, основу всього підприємства, і побудова організаційної структури є дуже важливим процесом. Правильно побудована організаційна структура дозволяє підприємству ефективно функціонувати, ефективно керувати всіма підрозділами підприємства, і в кінцевому рахунку визначає фінансові результати, тому що правильно побудоване управління неминуче веде до зниження витрат, збільшенню ефективності.
У процесі управління відбувається делегування прав і обов'язків для організації взаємодії різних органів управління і розподіл задач, розв'язуваних різними працівниками. Керівники повинні передавати співробітникам свої права й обов'язки, інакше необхідна робота просто не буде виконана. Тому організація робіт — це функція, яку повинні здійснювати всі керівники — незалежно від їхнього рангу. Однак, хоча зміст цієї концепції складається в делегуванні прав і обов'язків для поділу праці по горизонталі і вертикалі, рішення про вибір структури організації майже завжди приймається керівництвом вищої ланки. Керівники низової і середньої ланок лише допомагають йому, надаючи необхідну інформацію, а в більш великих організаціях і пропонуючи структуру підлеглих їм підрозділів, що відповідає загальній структурі організації, обраної вищим керівництвом.
У широкому змісті задача менеджерів при цьому полягає в тому, щоб вибрати ту структуру, що найкраще відповідає цілям і задачам організації, а також впливає на неї внутрішніми і зовнішніми факторами. «Найкраща» структура - це та, котра щонайкраще дозволяє організації ефективно взаємодіяти з зовнішнім середовищем, продуктивно і доцільно розподіляти і направляти зусилля своїх співробітників і, таким чином, задовольняти потреби клієнтів і досягати своїх цілей з високою ефективністю.
Ціль даної роботи – вивчити формування організаційної структури підприємства та знайти шляхи її удосконалення на прикладі АТЗТ «Турсвіт».
Задачами даної роботи є наступні: вивчення типів структур організацій, організаційної моделі системи управління, питань складності управління і складу системи управління, опис і дослідження організаційної структури управління АТЗТ «Турсвіт», пошук шляхів удосконалення організаційної структури.
Предметом даної роботи виступає організаційна структура АТЗТ «Турсвіт».
Об'єкт роботи – підприємство АТЗТ «Турсвіт».


1. Організаційна структура підприємства і її формування: теоретичний аспект
1.1. Типи структур організацій
У сучасній теорії менеджменту виділяються два типи управління організаціями: бюрократичний і органічний. Вони побудовані на принципово різних підставах і мають специфічні риси, що дозволяють виявляти сфери їхнього раціонального використання і перспективи подальшого розвитку.
Історично першим сформувався бюрократичний тип. Відповідну концепцію підходу до побудови організаційних структур розробив на початку XX сторіччя німецький соціолог Макс Вебер. Він запропонував нормативну модель раціональної бюрократії, яка кардинальним образом змінювала раніше діючі системи комунікації, звітності, оплати праці, структури роботи, відносин на виробництві. В основі цієї моделі - представлення про підприємства як про "організовані організації", що пред'являють тверді вимоги як до людей, так і структурам, у рамках яких вони діють. Ключові концептуальні положення нормативної моделі раціональної бюрократії такі: 1) чіткий поділ праці, використання на кожній посаді кваліфікованих фахівців; 2) ієрархічність управління, при якій нижчестоящий рівень підкоряється і контролюється вищестоящим; 3) наявність формальних правил і норм, що забезпечують однорідність виконання менеджерами своїх задач і обов'язків; 4) дух формальної знеособленості, характерної для виконання офіційними особами своїх обов'язків; 5) здійснення наймання на роботу відповідно до кваліфікаційних вимог до даної посади, а не із суб'єктивними оцінками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Удосконалення організаційної структури управління підприємства туристської сфери

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок