Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Туризм -> Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки. Вплив моди на розвиток перукарської справи.

Загрузка...

Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки. Вплив моди на розвиток перукарської справи.

Назва:
Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки. Вплив моди на розвиток перукарської справи.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки. Вплив моди на розвиток перукарської справи.


До підприємств побутового обслуговування відносять ті підприємства, які надають послуги населенню. Наприклад: перукарні, салони краси, ательє з пошиву та ремонту одягу. Керівник такого підприємства повинен добре знати трудове законодавство, що регламентує поведінку працівників та встановлює їх права і обов’язки, правила прийому на роботу і звільнення з неї, міру оплати, порядок надання відпусток. Керівник такого підприємства повинен мати знання в організації виробництва та управління трудовим колективом. Повинен дотримуватися законності по відношенню працівників. В разі порушення закондовства працівник має право зернутися до суду з позовною заявою.
Якщо людина бажає створити мале підприємство, вона повинна вибрати підходяще приміщення. Наприклад, щоб створити перукарню, бажано вибрати приміщення в центрі міста або в густо населених мікрорайонах. По можливості воно має знаходитись на першому поверсі. Але приміщення, розташовані в перших поверхах житлових будинків без окремого входу, забороняється органами санітарної інспекції використовувати під перукарні. У всіх випадках введення в експлуатацію потрібен спеціальний дозвіл санітарно-епідеміологічних станцій. Приміщення повинне бути приватизоване або орендоване.
В перукарні обов’язково повинна бути вода, природне освітлення (більшість перукарень працюють у дві зміни, середня тривалість робочого часу в них склдає 14-15 грдин, тому виникає необхідність у нештучному освітленні; робочі зали увечір освітлюються лампами денного освітлення), вентиляція (тому що робота перукаря пов’язана із хімічними речовинами, що випаровуються і негативно впливають на людський організм, у відповідності з санітарними нормами всі перукарні з числом робочих місць від трьох до десяти необхідно обладнувати припливною вентиляцією, а для перукарень з великою кількістю робочих місць бажано передбачити кондиціювання повітря та повітряно-теплову завісу в тамбурі головного входу), відповідний режим температури (постійна температура робочих приміщень перукарні – 18-200С. У літній період таку температуру підтримують за допомогою вентиляції, в інші періоди, коли температура зовнішнього повітря знижується, виникає необхідність у використанні опалювальної системи. У великих містах і населених пунктах основна маса перукарень має центральне опалення – водяне або парове). Потрібно скласти статут малого підприємства і підтверджувати його державною адміністрацією. В статуті повинні бути відображені: назва перукарні, розцінка та види послуг, кількість робочих місць та заробітна плата. Після цього керівник повинен заключити договір з податковою службою.
При організації малого підприємства можна отримати банківський кредит при наявності статуту і застави, або поручення двох підприємців.
Перукарні дозволяють відкривати виходячи із кількості жителів, тобто в містах на 1 жителів два робочих місця, в селах – одне робоче місце. Також не рекомендується розміщати перукарні в підвальних приміщеннях, тому, що немає доступу природного освітлення, вогкість.
Оформленням перукарні займається керівник. По категоріях перукарні діляться на майстерні і салони. В салоні ціни вищі тому, що об’єм послуг ширший. За призначенням перукарні поділяються на чоловічий, жіночий, дитячий, змішаний.
Зовні на перукарні повинна бути велика і яскрава вивіска та керлама, щоб приваблювала клієнтів. В середині приміщення повинно знаходитись багато дзеркал, а також повинно бути зручне освітлення. Керівник закуповує необхідні матеріали, інструменти та обладнання. Дуже важливо ля роботи підібрати професійних майстрів. Вони повинні мати підходящий зовнішній вигляд і вміти спілкуватися з людьми (клієнтами).
Керівник підприємства наділений широкими правами щодо організації виробництва та правлінням трудовим колективом. У той же час ці права вимагають від нього суворого дотримання законності по відношенню до підлеглих.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Побутове обслуговування населення в умовах ринкової економіки. Вплив моди на розвиток перукарської справи.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок