Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Військова кафедра -> Конверсія оборонно-промислового комплексу України

Конверсія оборонно-промислового комплексу України

Назва:
Конверсія оборонно-промислового комплексу України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
63,84 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Вступ
У процесі здійснення переходу до ринкової економіки в Україні склався вимушено високий ступінь відкритості економіки в аспекті залежності економічних процесів всередині країни від зовнішніх економічних чинників. Ця підвищена відкритість поєднується з недорозвиненими механізмами функціонування відкритого до зовнішнього світу господарства, що об’єднують загальну інституційну основу відкритої ринкової економіки, інфраструктуру зовнішньоекономічної діяльності, державне регулювання. Внаслідок цього підвищена відкритість призводить і до підвищеної вразливості національної економіки, формування переважно однобічної залежності від світового господарства за відсутності належного впливу на його умови в зворотньому напрямку. Враховуючи це, стратегічним завданням української зовнішньої політики має бути перетворення країни з об’єкта на впливовий суб’єкт міжнародних відносин.
У цьому аспекті розвиток оборонно-промислового комплексу (ОПК) може мати, по-перше, неабиякий позитивний вплив на внутрішню ситуацію в державі, а по-друге, - бути однією з провідних складових забезпечення національних інтересів. У політичному плані продаж озброєння та військової техніки у ряді випадків використовується країнами-експортерами як інструмент прямого впливу на перспективи розвитку воєнно-політичного стану у різних регіонах світу, на зовнішньо-політичний курс окремих країн-імпортерів, а також на їхню військово-технічну політику.
Метою виконання роботи є всебічне дослідження конверсії ОПК України та визначення шляхів вдосконалення структури ОПК. Відповідно до мети поставлено наступні завдання: визначити сутність, принципи, основні завдання конверсії; дослідити історичний розвиток здійснення конверсії в Україні; дослідити конверсію на міжнародному рівні, тобто, оцінити досвід провідних країн світу в питаннях конверсії. В першому розділі коротко описано ОПК США, Франції, Німеччини, Канади, Китаю.
Наступне завдання роботи – з’ясувати сучасний стан конверсії в Україні. В другому розділі описана критична ситуація на ринку озброєння: упродовж останніх років значно скоротилися трансферти озброєння в світі, зменшилися обсяги ринків озброєння, і на такий стан впливають деякі зовнішні і внутрішні чинники. Про це детально описано в другому розділі.
З’ясувавши скрутний стан ОПК, ясно, що є проблеми конверсії, тож маємо на меті їх подолання. В третьому розділі висвітлені ці проблеми та запропоновані заходи їх подолання.
Предмет дослідження – загальний стан оборонно-промислового комплексу України.
Об’єкт дослідження – ОПК України.


Розділ 1. Теоретичні основи конверсії оборонної економіки.
1.1.Сутність, принципи та основні завдання конверсії
Формування воєнних програм – це складний процес, який потребує врахування багатьох чинників, як зовнішнього так і внутрішнього характеру. Вони стосуються політичної, економічної, військової і соціальної сфери. В сучасних умовах формування ринкової економіки в нашій державі дуже важливою стала проблема скорочення ЗСУ та скорочення або перепрофілювання військового виробництва, тобто конверсії.
Конверсія – це оснований на воєнно-економічній достатності процес змін пропорцій, розподілу ресурсів між воєнною та цивільними сферами на користь останньої. [2]
В економічному плані конверсію можна розглядати як складову частину державної економічної політики. До неї входять: конверсія озброєння і військової техніки (ОВТ); конверсія устаткування та машинного парку оборонної промисловості; конверсія наукомістких технологій оборонного призначення; перекваліфікація кадрового складу збройних сил, що вивільняються. Вихідним пунктом конверсії оборонного виробництва є скорочення завдань на розробку зразків ОВТ та зменшення обсягів їх виробництва. У сучасному розумінні конверсія – це економічна реалізація процесів роззброєння. При реальних кроках із роззброєння створюють умови для фактичного здійснення конверсії. Конверсія воєнного виробництва в умовах ринкової економіки має значні відмінності від конверсії при одночасному переході економіки країни до ринкових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Конверсія оборонно-промислового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок