Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Реконкіста

Реконкіста

Назва:
Реконкіста
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,62 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
«Реконкіста»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Ісламський чинник на території Європи в умовах середньовіччя.
1.1. Захоплення Піренейського півострова арабами.
1.2. Адміністративний устрій мусульманської Іспанії
1.3. Особливості релігійного протистояння мусульман і християн.
1.4. Вплів арабської культури на культуру Іспанії в IX-XI ст.ст.
Розділ 2. Відвоювання Піренеїв: основні етапи і особливості
2.1. Крах арабського правління.
2.2. Виникнення іспано-християнських держав і початок Реконкісти.
2.3. Реконкіста XI-XIII ст.ст.
2.4. Об'єднання Кастилії і Арагона. Завершальний етап Реконкісти.
Розділ 3. Наслідки Реконкісти.
Висновки.
Література.
Додатки.
 


Вступ
Реконкіста – відвоювання корінним населенням Піренейського півострова територій, захоплених арабами. Реконкіста почалася битвою 718 р. у долині Ковадонга (королівство Астурія), де місцеве ополчення на чолі з Пелайо розгромило загін завойовників – арабів.
Мусульмани протягом трьох з половиною сторіч володіли більшою частиною Піренейського півострова. Тільки на півночі, в Астурійских і Піренейських горах, трималися незалежні християнські володіння. У західній їхній частині жили нащадки старого населення, що відбилися від маврів, Іспанії, у східній – поселенці прикордонної марки імперії Карла Великого. Коли Кордовский халіфат Омейядів розпався на дрібні володіння еміратів, християни почали розширювати територію свого розселення.
Аравія була здавна населена семітичними племенами, предками теперішніх арабів. Частина їх жила осіло в оазисах і містах, займаючись землеробством, ремеслами і торгівлею, частина кочувала в степах і пустелях, розводячи верблюдів, коней, овець і кіз. Аравія була економічно і культурно пов'язана з сусідніми країнами – Месопотамією, Сирією, Палестиною, Єгиптом, Ефіопією. Торгові шляхи між цими країнами йшли через Аравію. Один з важливих вузлів перетину торгових доріг знаходився в Мекканському оазисі, поблизу побережжя Червоного моря. Родоплемінна знать племені корейш (курейш), що мешкало тут, отримувала для себе багато вигод з торгівлі. В Мецці утворився релігійний центр всіх арабів: в особливому святилищі Кааба були зібрані священні зображення і культові предмети різних арабських племен [23].
Були в Аравії і поселення іноземців, зокрема іудейські і християнські общини. Люди різних мов і релігій спілкувалися між собою, вірування їх впливали один на одного. В IV столітті в Аравії почався занепад караванної торгівлі, оскільки торгові дороги перемістилися на схід до Сасанідського Ірану. Це порушило економічну рівновагу, що трималася століттями. Кочівники, що втратили дохід від караванного руху, стали схиляться до осілого способу життя, переходити до землеробства. Зросла потреба в землі, посилилися зіткнення між племенами. Стала відчуватися потреба в об'єднанні. Це не забарилося відобразитися і в ідеології: виник рух за злиття племінних культів, за шанування єдиного верховного бога аллаха; тим більше, що євреї і частково християни подавали арабам приклад єдинобожності. Серед арабів виникла секта ханіфів, які шанували єдиного бога. В такій обстановці і розвернулася проповідницька діяльність Мухамеда, що цілком відповідала суспільній потребі. В його проповідях, власне, не було майже нічого нового в порівнянні з релігійними вченнями іудеїв, християн, ханіфів: основне в Мухамеда – строга вимога шанувати тільки єдиного аллаха і бути безумовно покірним його волі. Саме слово "іслам" означає покірність [23].
Один з приписів мусульманської релігії полягає в священній війні за віру (джихад). Це цілком зрозуміло, якщо пригадати, що сам мусульманський рух виник з потреби арабів в об'єднанні і в добуванні нової землі. В Корані цей припис висловлений ясно: протягом восьми місяців в році (бо чотири місяці вважаються "забороненими") належить воювати з багатобожниками, з невірними, винищувати їх, захоплювати їх майно. В цьому яскраво виявилися фанатизм і нетерпимість до іновірців, властива ісламу навіть більшою мірою, ніж іншим світовим релігіям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Реконкіста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок