Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Російсько-Японська війна (1904-1905)

Російсько-Японська війна (1904-1905)

Назва:
Російсько-Японська війна (1904-1905)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,70 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
Російсько-Японська війна (1904-1905)


План
Вступ
I. Причини початку Російсько-Японської війни
II. Перші бойові зіткнення
III. Облога Порт-Артура
IV. Війна в Манчжурії
V. Бойові дії на морі
a)битва в Жовтому морі
б)дії Владивостоцької бригади крейсерів
в)Цусимська морська битва
Висновок
Додаток 1
Додаток 2
Список використаної літератури
Вступ
Пройшо 102 роки з моменту початку російсько-японської війни, але сором поразки залишається до цих пір. Україна зараз незалежна, але не треба забувати що дуже багато українців були матросами і солдатами на Далекому Сході. Причини поразки різні групи істориків трактують по різному. На заході поширена думка, про те що поразку викликала некомпетентність військового та політичного керівництва, українські ж історики цю війну просто ігнорують. Що ж сталося насправді? Насправді на Далекому Сході сталася трагедія визвана цілим рядом факторів. Ці фактори умовно можна поділити на три групи: військові, політичні і господарські.
До військових факторів можна віднести непідготовленість театру бойових дій. На Далекому Сході не було виробничої бази для виробництва та ремонту бойової техніки, не було достатніх запасів озброєння та боєприпасів і надійного зв`язку з метрополією. Війна з Японією передбачалась в основному морською, і російське керівництво зробило дуже багато для підготовки такої війни. Але була відчутна недостатня кількість портів, які можна було перетворити на військові бази, відсутність ремонтної бази та недостатні навики багатьох офіцерів в плаванні Тихим океаном. Єдиним російським містом з військово-морською базою був Владивосток. Але його використання утруднювало те, що він замерзав зимою. Це було однією з причин експансії Росії до Китаю. Захоплена там база Порт-Артур була незамерзаючою, але знаходилась на значній відстані від кордону Росії і могла бути легко відрізана і блокована. Крім того важкість виходу ескадри з внутрішнього рейду, вузкість виходу давала змогу японцям легко блокувати ескадру в гавані. Наявність двох баз на великій відстані вимагало розділення сил флоту, яких і так було недостатньо. Великою помилкою російських адміралів було переведення більшої частини ескадри в Порт-Артур. Це давало політичні переваги в Китаї, але в випадку війни з Японією ставило ескадру в дуже скрутне становище, особливо в випадку облоги Порт-Артуру. Сухопутних військ в Манчжурії була незначна кількість, а ті що були базувалися на гігантській території. Звинувачувати в цьому генералів та адміралів не можна. Військові вимушені були рахуватися з вказівками політиків, які в свою чергу мусили робити такі кроки для збереження миру. В ці роки відбувалася технічна революція в військово-морських флотах всіх країн світу. По суті всі тогочасні кораблі та озброєння були великою мірою експерементальними. Більшість кораблів Тихоокеанського флоту були побудовані для Балтики, і для боротьби в європейських водах з англійським флотом. В цей час в Росії панувала доктрина крейсерської війни на океанських комунікаціях суперника. Тому кораблі і артилерія Росії створювались, в основному, для боротьби з торговим флотом, в крайньому випадку, для незначних ар`єгардних сутичок. Лише в останні роки XIX століття почалося будівництво класичного флоту. Японія ж будувала флот по англійським моделям і на англійських верфях спеціально для далекосхідного театру бойових дій. Це давало японцям велику перевагу. Крім того, Росії просто не вистачило часу на створення великої кількості легких суден де перевага японців була величезною. Сухопутні війська на Далекому Сході складалися з другорядних частин з посередніми командирами. Це було визвано загрозою з боку європейських країн.
До політичних факторів можна віднести певну міжнародну ізоляцію країни. Японія мала значну підтримку збоку Великобританії, Німеччини та США. Росія ж могла розраховувати лише на підтримку Франції, та й те більш символічно. Це пояснювалося великим впливом Росії в Китаї, що суперечило планам європейських країн, які самі грабували Китай. Великобританія боялася виходу на провідну роль в Європі Росії, а США – втрати панування на Тихому океані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Російсько-Японська війна (1904-1905)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок