Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Суспільний та державний устрій Спарти

Суспільний та державний устрій Спарти

Назва:
Суспільний та державний устрій Спарти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,41 KB
Завантажень:
604
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
з теорії держави та права зарубіжних країн
на тему:
Суспільний та державний устрій Спарти


План
Вступ
Утворення та розвиток спартанської держави
Суспільний устрій Спарти
Державний устрій Спарти
Основні риси та джерела права
Висновок


Вступ
Історія держави і права зарубіжних країн відноситься до численних суспільно-політичних наук, які прийнято називати історико-правовими. Оскільки вони мають безпосередній зв'язок як з наукою історії так і з наукою про державу і право. Однак за своєю суттю, змістом історія держави і права є наукою правовою і юридичною.
Навчальна дисципліна вивчає досвід як позитивний, так і негативний – світових наддержав та невеликих країн, які водночас зуміли зробити якісний стрибок у своєму розвитку. Коли і чому законодавець вдається до посилення або навпаки до послаблення санкцій за делікт і злочин? Чи завжди успішні реформи приносять стабільний прогрес? Якщо прийняти до уваги ту обставину, що саме особистості з юридичною освітою у будь-якій державі світу становлять її політичну світу: парламентарів, міністрів, верховних суддів, то вивчення історії держави і права на правових факультетах вищих учбових закладів бачаться нам незайвим, ба навіть життєво необхідним. В наш час можна було б уникнути багатьох проблем пов'язаних з керівництвом державою, якщо б наші політики хоча б мали знання з історії на рівні середньої школи. Тоді б вони на мою думку робили набагато менше помилок ніж роблять зараз. Адже, якщо проглянути етапи формування провідних країн світу, то можна побачити деяку закономірність у формуванні державного апарату, збройних сил, а також економіки.
В моїй курсовій роботі мова буде іти про стародавню античну державу Спарту. Про її квітучий розвиток та загибель. А також про суспільний та державний устрій.
При розгляді будь-якої держави в тому числі і Спарти можна прогледіти дивну закономірність, що при досягненні вершини свого розвитку держава або зникає назавжди або роздроблюється і пропадає під вплив іншої загарбницької держави. Як трапилось із Київською Руссю, яка в свій час була провідною державою світу, а потім в 1250 р. попала під вплив золотої орди, яка на століття зупинила розвиток цієї могутньої держави, так сталося із Спартою яка разом з Грецією потрапила під владу Риму.
У своїй роботі я намагатимусь розкрити зміст проблем пов'язаних з державним будівництвом та управлінням. Викладу думки видатних філософів на ці проблеми, які ще є актуальними і зараз. Адже якщо зрозуміти і вирішити проблеми в минулому, то можна запобігти їх виникнення в майбутньому. Саме в цьому і полягає основне завдання історії, щоб вчитися на помилках попередників і не допускати їх повторного виникнення. Хочу ще сказати, що засвоєння предмету історії держави і права зарубіжних країн дає студенту необхідну фактичну базу, основу для вивчення і засвоєння багатьох галузевих предметів.


Утворення і розвиток Спартанської держави
Б.Й. Пищик. Історія держави і права країн стародавнього світу: навчальний посібник. Львів: Світ 2001, 198ст.Спарта є другою державою, на якій переважно зосереджується історія класичної Греції, представлена в традиціях, легендах і міфах, творах істориків та археологічних розкопках. Це була своєрідна країна — у розумінні як соціального ладу і побуту так так і державно-політичного устрою та права. Значною мірою ці особливості пояснюються природ-ними умовами. Спарта лежала у південній частині Балканського піво-строва — в Пелопонесі. Південь Пелопонесу, де була стародавня Спар-та, — це Лаконська долина, зрошувана рікою Евротом, близько 30 км завдовжки і 10 км завширшки. З півночі вона була покрита високими горами, а з півдня болотами, які тяглися до самого моря. Для Лаконської долини характерні родючі землі, гарні пасовища, схили гір, покриті лісами, дикоростучими фруктовими деревами та виноградниками. Однак незначна площа цієї долини і відсутність зручних гаваней схи-ляли місцеве населення, з одного боку, до замкнутості, а з іншого — до загарбницьких походів на своїх сусідів, особливо на західну територію Мессенію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Суспільний та державний устрій Спарти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок