Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Криза колоніалізму і її розпад

Криза колоніалізму і її розпад

Назва:
Криза колоніалізму і її розпад
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Криза колоніалізму і її розпад
 


План.
Вступ.
Криза колоніалізму на початку ХХ ст.
Остаточна ліквідація колоніальної системи після ІІ Світової війни та
утворення незалежних держав.
Основні чинники розпаду колоніальних імперій в другій половині
ХХ століття.
Перша хвиля деколонізації.
Друга хвиля деколонізації.
Бандунзька конференція країн Азії та Африки.
Становлення ідеології та практики Руху неприєднання.
5. Третя хвиля деколонізації.
Наслідки розпаду колоніальної системи. «Третій світ» та становлення
руху афро-азіатської солідарності.
Суспільно-політичні особливості наслідків колоніальної системи.
Таблиця проголошення незалежності країн Азії та Африки.
Висновки.
Список використаних джерел і літератури.


Вступ.
Колоніалізм має дуже чітке, негативне емоційно-політичне забарвлення й досить невизначений науковий зміст. Колоніалізмом позначають як експансію групи розвинених капіталістичних держав, що здійснюють певний територіальний розділ усього іншого світу, так і всю систему економічних, політичних, ідеологічних відносин між метрополіями й колоніями.
Колоніальна система протягом століть залищалася однією з найістотніших структурних одиниць світової політики. Проте, в світлі нових глобальних геополітичних реалій ХХ століття ця модель вичерпала себе і до середини XX ст. економічна і політична неспроможність колоніальної системи
виявилася остаточно.
Уже на початку XX століття система прямого колоніального підпорядкування вичерпала свої можливості. У міжвоєнний період і в роки другої світової війни ряд держав Сходу домоглися скасування нерівноправних угод і визнання їхньої незалежності (Афганістан, Іран, Туреччина, Китай).
Після війни розпад колоніальної системи різко прискорився. Процес деколонізації умовно поділяють на три етапи (три хвилі):
- перший (з 1945 р. до середини 50-х років) – визволення від колоніальної залежності країн Азії;
- другий (з середини 50-х років до середини 60-х) – поява незалежних держав в Північній та Тропічній Африці;
- третій (з 1975 р. до 1990 р.) – завершення деколонізації Півдня Африки.
Таким чином, катастрофа колоніальної системи стала однією з найбільших подій післявоєнного часу й XX століття в цілому. Спроба визначити і проаналізувати ії чинники, хід та наслідки і буде зроблена в даній роботі.
1. Криза колоніалізму на початку ХХ ст.
Криза колоніальної системи почалася після першої світової війни. Уже в 1918-1923 рр. у ряді країн Азії й Арабського Сходу (Індонезії, Індії, Ірані, Іраку й ін.) відбулися потужні народні виступи. У більшості колоній керівництво визвольним рухом взяла у свої руки національна буржуазія, а іноді й нечисленна інтелігенція, що створили свої політичні організації, які очолили боротьбу за політичну самостійність. Так, в Індії ще в 1885 р. була утворена партія Національний конгрес, в Індонезії в 1927 р. виникла Національна партія, у Тунісі в 1934 р. була створена лівонаціоналістична партія Новий Дустур.
Національно-визвольний рух змусив правлячі кола метрополій внести деякі зміни у форми й методи колоніального керування. Однак на даному етапі вони обмежилися, по суті, лише розширенням представництва місцевих жителів в органах колоніальної адміністрації. Колоніальні конституції Індії 1919 і 1935 р., Бірми 1935 р. і Цейлону 1931 р. передбачали, зокрема, створення центральних і провінційних рад. В 20-х рр. була створена Народна рада (Фольксраат) у Голландській Індонезії й консультативні асамблеї в країнах Французького Індокитаю. Всі ці місцеві представницькі органи не мали реальну владу, а виконували дорадчі функції при губернаторах, що очолювали колоніальну адміністрацію.
Найбільше чітко кризові явища виявилися на даному етапі усередині самої великої колоніальної імперії - Британської. Англо-афганський договір
1921 р. Закріпив незалежність Афганістану, були формально декларовані суверенітет Єгипту (1922 р.) і Іраку (1930 р.). У результаті війни за незалежність 1919-1921 рр. статус домініону завоювала Ірландія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Криза колоніалізму і її розпад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок