Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Національна політика СРСР в роки перебудови

Національна політика СРСР в роки перебудови

Назва:
Національна політика СРСР в роки перебудови
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
41,14 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота
на тему:
Національна політика СРСР в роки перебудови


ЗМІСТ
Стор.
Вступ.................................................................................................................... 3
1. Передумови перебудови........................................................................... 5
Початок перебудови: відсутність передумов для
розвитку демократії....................................................................... 5
1.2. Цілі і задачі перебудови .................................................................. 8
2. Перебудова та викликані нею зміни.................................................... 10
2.1. Реформа державного апарату в період перебудови..................... 10
2.2. Зміни в законодавстві ............................................................................ 15
2.3. Формування нової зовнішньополітичної доктрини СРСР....... 20
2.4. Соціально-економічна і політична ситуація в
період перебудови................................................................................... 25
3. Наслідки перебудови................................................................................. 36
3.1. Завершення перебудови......................................................................... 36
3.2. Підсумки перебудови………………………………………………….. 37
Висновки ……………………………………………………………………… 40
Література …………………………………………………………………….. 42
Вступ
У 1982 р. пішов з життя Л.І.Брежнєв, людина, яка уособлювала собою неосталінізм. Протягом п’ятнадцяти років, за винятком розстрілів і масових тортур, практично все лишалося, як було при Сталіні. За неповні два десятиліття в країні було відновлено й зміцнено командно-адміністративну систему управління всіма сторонами суспільного життя. Вона не передбачала ні в економіці, ні в культурі, ні, тим більше, в пресі ніяких дій, які не були би узгоджені з керівництвом. Ініціатива дозволялася лише в межах того, як краще виконати вказівки партії.
Новий генеральний секретар, який прийшов після Л.І.Брежнєва, Ю. В. Андропов, прагнув “затягнути гайки” і, як багаторічний голова комітету держбезпеки, взявся не до демократизації життя, а до впорядкування насильства, яке мало покласти край розпаду соціалістичного суспільства. Серед заходів, до яких вдалося керівництво країни, були і дуже непопулярні, наприклад, було дано команду зупиняти людей на вулицях та в кінотеатрах за те, що вони в робочий час перебували не на роботі.
Наступний генеральний секретар ЦК КПРС К.У. Черненко повернув країну назад, на рейки застою, до брежнєвських часів. Знову і партію, і пресу охопила апатія, а економіка й соціальна сфера продовжували втягуватися в повномасштабну кризу.
Врешті в квітні 1985 р. до найвищої партійної влади в СРСР прийшов новий генеральний секретар ЦК КПРС М. Горбачов. Квітневий пленум знаменував собою докорінний поворот в історії і компартії, і Радянського Союзу, і України, і української преси, і в цілому всього світу. На квітневому пленумі так звані реформаційні сили партії провели в генсеки свою кандидатуру першого секретаря Ставропольського обкому, реформатора, який вже мав певний авторитет за кордоном (ще як член політбюро ЦК КПРС, він побував в Англії і тодішній прем’єр-міністр Великої Британії Тетчер дала йому дуже високу оцінку як гнучкому політичному і державному діячеві).
В лютому-березні 1986 р. пройшов ХХVII зїзд КПРС. Вперше, на відміну від попередніх з’їздів, на ньому було заслухано не звітну, а політичну доповідь. В ній було поставлено діагноз нашому суспільству: його державна й політична система застаріла, не відповідає вимогам сучасності. Зокрема, було наголошено на проблемі “відірваності слова від справи”.
XXVII зїзд КПРС зробив спробу повернути партію обличчям до людей. По суті, було поставлено історичний експеримент на сумісність соціалізму та демократії. І експеримент, на подив його організаторів, дав негативну відповідь: командно-адміністративний соціалізм, збудований в СРСР, протилежний демократії, несумісний з нею, - і таким чином довів перевагу демократії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Національна політика СРСР в роки перебудови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок