Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Приєднання Середньої Азії до Російської Імперії

Приєднання Середньої Азії до Російської Імперії

Назва:
Приєднання Середньої Азії до Російської Імперії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,87 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Приєднання Середньої Азії до Російської Імперії


План


Вступ
Рух царату на Схід, у Середню Азію підсилюється в першій чверті XIX століття. Це неухильне прагнення опанувати середньоазіатськими територіями, аж до «природної границі», тобто до Паміру і Тянь-Шаню, і було, по визначенню Карла Маркса, «традиційною політикою Росії».
Завоювання Середньої Азії було неможливо без проникнення в казахські степи, що лежать між Росією і середньоазіатськими ханствами - Хівою, Бухарою і Кокандом. Але приєднання Казахстану до Росії проводилося не тільки заради створення плацдарму для подальшого наступу на Середню Азію, але і з метою розширення економічного базису Російської імперії. Експансіоністські устремління російської військово-феодальної верхівки відповідали інтересам буржуазії, перед якою відкривалися перспективи додатка свого капіталу..
Ціль цієї роботи освітити мотиви, передумови і події, що відбувалися напередодні і під час приєднання Середньої Азії до Росії.
Актуальність розгляду будь-якої історичної теми полягає в її можливому деталей, поглядів і пошуку істиних подій того часу.
Для досягнення своєї мети, автор ставить перед собою такі завдання:
Ознайомитися з усілякими думками і працями істориків на тему приєднання Середньої Азії до Росії;
Вибрати матеріали для найбільш наближеного розгляду теми курсової роботи;
Періодично викласти обраний матеріал для простежування реальних подій.
Хронологічно робота охоплює період від перших спроб побудови більш близьких відносин між Російською державою і народами Середньої Азії, що приходиться на 7-8 століття. І закінчується приєднанням територій Середньої Азії до Російської імперії в кінці 19 століття.
У роботі були використана література, що цілком висвітлює проблеми і перспективи розвитку відносин між Росією і народами Середньої Азії до моменту і під час возз'єднання з Росією. Це праці таких відомих істориків, як Гапуров М.Г. Братерство навіки (до 100 річчя входження Туркменістану до складу Росії); Джамгерчинов Б.Д. Добровільне входження Киргизії до складу Росії; Халфин Н.А. Приєднання Середньої Азії до Росії; Хидоятов Г.А. Британська експансія в Середній Азії та ін.
Структурно робота складається з вступу, 4 розділів, висновків і доповнень.


1. Історичні передумови приєднання Середньої Азії до Росії
Приєднання Середньої Азії до Росії, що об'єктивно є актом великого прогресивного значення, у відомій мері було підготовлено всім ходом розвитку економічних і політичних зв'язків між Середньою Азією і Росією, що ідуть своїми коренями в глиб сторіч.
Торговельні зносини між Росією і Середньою Азією відносяться вже до VII-VIII століть, про що свідчать не тільки письмові вказівки, але і речовинні сліди цих відносин у виді численних скарбів східних монет, знайдених у межах Росії. У X столітті Середня Азія, особливо Хорезм, мала політичні й економічні зв'язки з Хазарським каганатом і через нього з Руссю.
«Між народами Середньої Азії і Руссю, — пише академік Б. Д. Греков, — здавна установилися різноманітні зносини. У степах Приазов'я і Причорномор'я безперервно з'являлися азіатські скотарі — кочівники, з якими Русь то воювала, то мирилася, виступала в спільних походах, укладала угоди про дружбу, відводячи їм для поселення свої землі, і в постійному спілкуванні деяких з них перетворювала у своїх громадян. Між країнами Сходу і народами Східно-Європейської рівнини до самих берегів Балтики, особливо під час існування арабського халіфату, по Волзі встановлювалися оживлена торгівля і культурне спілкування». (17, стр. 83)
Історична наука розташовує, зокрема, даними про торговельні зносини Русі з головним містом Хорезма— Гурганчи (нині Ургенч) у XI-XII століттях.
Більш докладні зведення про зв'язки між Московською державою і Середньою Азією відносяться до XVI і першої половини XVII століть. У чолобитній хівинського посла в Москві (1643 р.) говориться: «З кожним роком приїжджають з російської землі, з Ходжі-Тархана (Астрахані) по 40 і 50 російських купців ... Вони, якщо хочуть, то ведуть торгівлю в Ургенчі, а якщо хочуть, то приїжджають через Ургенчський салайєт у Бухару; якщо хочуть, то їдуть у Балх і перебувають там по двох і по трьох років».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 



Курсова робота на тему: Приєднання Середньої Азії до Російської Імперії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок