Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Рабовласницькі відносини у Стародавньому Римі

Рабовласницькі відносини у Стародавньому Римі

Назва:
Рабовласницькі відносини у Стародавньому Римі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
«Рабовласницькі відносини у Стародавньому Римі»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Класичне рабство і його особливості
Розділ 2. Посилення римської експансії та агресивності в ІІІ – ІІ ст. до н.е.
Розділ 3. Розвиток господарства Римської держави у ІІ – І ст. до н.е.
Висновок.
Література.


Вступ
Об’єкт дослідження.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи є рабовласницьке суспільство Стародавнього Риму ІІІ – ІІ ст. до н.е., а також особливості розвитку рабовласницьких відносин в Стародавньому Римі цього періоду.
Предмет дослідження.
Предметом дослідження курсової роботи виступає взаємозв’язок між розвитком рабовласництва у Стародавньому Римі зазначеного періоду і посиленням агресивної політики цієї держави щодо сусідніх держав і держав, що потрапили в сферу інтересів Стародавнього Риму.
Мета дослідження.
Метою дослідження цієї курсової роботи є показати вплив на розвиток економіки Стародавнього Риму вказаного періоду агресивної політики і посилення експансії, а також зворотний вплив вищеозначеної політики на економічний розвиток країни і на розвиток рабовласницьких відносин, а саме такої форми рабства як класичне.
Актуальність теми.
Історико-культурне значення Риму полягає в його посередницькій ролі між античним і сучасним світом, у передачі новим народам культурних цінностей і політичного досвіду, нагромаджених стародавнім світом. Тому проблеми вивчення історії Стародавнього Риму є актуальними в сучасних умовах, оскільки в цій державі був нагромаджений величезний досвід політичного, економічного, правничого і мистецького спрямування.
Практичне значення.
Практичне значення даної курсової роботи полягає в можливості застосування матеріалу роботи при підготовці шкільних уроків, а також використання матеріалу у подальшій науковій роботі.
Щодо використаної літератури, то слід згадати працю В.С.Сергєєва “Нариси історії Стародавнього Риму”, що вийшла у видавництві “Радянська школа” у 1940 році, де подається систематичний виклад матеріалу з історії Риму від заснування міста до падіння Римської імперії. Більша частина праці написана на основі вивчення джерел.
Використовувалась також праця Машкіна О.М. «Історія Стародавнього Риму», вийшла в Київському видавництві «Радянська школа», 1952 році.
Згаданою проблемою займалися такі дослідники, як Джеймс П. (Римская цивилизация: Пер. с англ. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 2000), Аверинцев С.С., Алексеев В.П.( Древние цивилизации, Под общ. ред. Г.М.Бангард-Левина. – М.: Мысль, 1989), Зелинський Ф.Ф. (Римская империя: Пер. с польск. – СПб.: Алетейя, 1999), В.И.Кузищин (История Древнего Рима.– М.: Высшая школа, 1981), Кнаба Г.С. (Древний Рим – история и повседневность. Очерки. – М.: Искусство, 1986), Ковалев С.И. (История Рима: Курс лекций / Под ред. Э.Д. Фролова. – 2-е изд. – Л.: Изд-во ЛГУ, 1986) та ін.
 
 


Розділ 1. Класичне рабство і його особливості
У ІІІ ст. до н. е. в соціально-економічному житті Рима сталися глибокі зміни. Патріархальна система рабства до цього часу розвинулася в так зване класичне рабство, тобто рабовласницький спосіб виробництва досяг найбільшій зрілості і закінченості.
Патріархальне рабство виникло у більшості народів земної кулі при розкладанні у них родового ладу і формуванні класових відносин. Однак деякі народи в процесі суспільного розвитку і формування класів перейшли до більш високих, ніж рабство, суспільних відносин, обминаючи стадію класичного рабства. Рабовласницька суспільна формація у таких народів не досягла повної зрілості.
Середземномор'я – значна частина земної кулі, на території якій спочатку греки, потім італійці і інші народи пройшли повний шлях розвитку рабовласницької формації – від її виникнення через повний розквіт і до розкладання.
У зв'язку з цим дослідження рабовласницьких відносин в римському суспільстві має тим більше наукове значення, що воно дозволяє зрозуміти сутність рабовласницького способу виробництва, його рушійні сили і еволюцію у всій повноті і закінченості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Рабовласницькі відносини у Стародавньому Римі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок