Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Військова реформа Петра І

Військова реформа Петра І

Назва:
Військова реформа Петра І
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Військова реформа Петра І


ПЛАН
Вступ.
1. Військові реформи Петра I.
2. Адміністративні перетворення.
3. Церковна реформа.
4. Економічні перетворення.
5. Зміни в області науки, культури і побуту.
Висновок.
Список використаної літератури.


ВСТУП
В правління Петра Першого були проведені реформи в усіх областях державного життя країни. Багато з цих перетворень відходять коренями в XVII сторіччя - соціально-економічні перетворення того часу стали передумовами реформ Петра, задачею і змістом яких було формування дворянсько-чиновничого апарату абсолютизму.
Ворогуючі класові протиріччя призвели до необхідності підсилення і зміцнення самодержавного апарату в центрі і на місцях, централізації управління, побудови стрункої і гнучкої системи управлінського апарату, строго контрольованого вищими органами влади. Необхідно було також створення боєздатної регулярної військової сили для проведення більш агресивної зовнішньої політики і подавления рухів, що почастішалися народних. Вимагалося закріпити юридичними актами панівне положення дворянства і надати йому центральне, керівне місце в державному житті. Всі це в сукупності і зумовило проведення реформ в різноманітних сферах діяльності держави.
Два з половиною сторіччя історики, філософи і письменники сперечаються про значення Петровских перетворень, але поза залежністю від точки зору того або іншого дослідника всі сходяться в одному - це був один з наиважнейших етапів історії Росії, завдяки якому всю її можна поділити на допетровську і послепетровскую епохи. В російській історії тяжко знайти діяча, рівного Петру по масштабам інтересів і умінню бачити головне в що вирішується проблемі. Конкретна же історична оцінка реформ залежить від того, що вважати для Росії корисним, що - шкідливим, що - головним, а що – другорядним.
Як вже було сказане, передумовами петровских реформ з'явилися перетворення кінця XVII сторіччя. В другій половині цього сторіччя змінюється, стаючи більш централізованої, система державного управління.
Вживалися також спроби більш чітко разграничить функції і сфери діяльності різноманітних наказів, з'явилися зачатки регулярної армії полиці иноземного ладу.
Відбувалися зміни в культурі: з'явилися театр, перший вищий навчальний заклад. Російські починають більш тісно соприкасаться з представниками інших культур, особливо після приєднання України і Білорусії (тимчасово), воспринявших ідеї і нові традиції епохи Відродження. Знаменита Німецька слобода, оказавшая на юного Петра такий сильний вплив, також переживала свій розквіт в кінці XVII в.
Але незважючи на те, що майже всім реформам Петра Великого передували ті або інші державні починання XVII в., вони мали безумовно революційний характер. Після смерті императора в 1725 г. Росія була на шляхи перетворення зовсім в іншу країну: з Московської держави, чі контакти з Європою були досить-таки обмеженими, вона перетворилася в Російську імперію - одну з найвидатніших держав миру. Петр перетворив Росію в справжно європейську країну (в всякому випадку, як він це розумів) - недаремно вираження "прорубил вікно в Європу" стало настільки часто що вживаються. Віхами на цьому шляху стали завоювання виходу до Балтики, будівництво нової столиці - Санкт-петербургу, активне втручання в європейську політику.
Діяльність Петра створила всіх умови для більш широкого знайомства Росії з культурою, образом життя, технологіями європейської цивілізації, що і стало початком досить болісного процесу ломки норм і представлений
Московської Русяві. Ще однією важливою особливістю петровских реформ було те, що вони порушили всіх шари суспільства, в відзнаку від попередніх спроб російських правителів. Будівництво флоту, Північна війна, створення нової столиці - всі це ставало справою всієї країни.
1. Військові реформи Петра I.
Військові реформи займають особливе місце серед Петровских перетворень. Вони мали найбільш яскраво висловлений класовий характер. Суттєвість військової реформи полягала в ліквідації дворянських ополчений і організації постійної боєздатної армії з одноманітною структурою, озброєнням, обмундируванням, дисципліною, статутами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Військова реформа Петра І

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок