Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія всесвітня -> Грецька антична колонізація Північного Причорномор’я: причини, етапи розвитку, історичне значення.

Грецька антична колонізація Північного Причорномор’я: причини, етапи розвитку, історичне значення.

Назва:
Грецька антична колонізація Північного Причорномор’я: причини, етапи розвитку, історичне значення.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,39 KB
Завантажень:
658
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Грецька антична колонізація Північного Причорномор’я: причини, етапи розвитку, історичне значення.


План
Вступ
І. Причини грецької античної колонізації Північного Причорномор’я
ІІ. Етапи розвитку античних міст Північного Причорномор’я.
2.1. Грецький період
2.2. Римський період.
ІІІ. Історичне значення грецької античної колонізації Північного Причорномор’я
Висновки.
Список використаних джерел і літератури.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. У VІІІ- VІ ст. до н. е. Під час Великої грецької колонізації на території Північного Причорномор’я вихідці з Греції засновують колонії. У цьому контексті значний науковий і практичний інтерес становить дослідження грецької античної колонізації Північного Причорномор’я.
Об’єкт дослідження – проблема грецької античної колонізації Північного Причорномор’я.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють другу половину VІІ ст. до н.е. – 70-ті роки ІV ст. Нижня мета друга половина Vст. до н.е. відбувається становлення держав, розпочинаються їхні активні контакти з грецькими містами Східного Середземномор’я, зокрема Іонії. А верхня – 70-ті роки ІVст. Остаточне припинення існування майже всіх античних держав.
Мета і завдання дослідження – з’ясувати позиції щодо Грецької античної колонізації Північного Причорномор’я. Для реалізації мети з’ясовуються наступні питання:
причини грецької античної колонізації Північного Причорномор’я;
етапи розвитку античних міст Північного Причорномор’я;
історичне значення грецької античної колонізації Північного Причорномор’я.
Методологічною основою роботи є принцип історизму та об’єктивності. У розв’язанні дослідницьких завдань, використано порівняльний метод та причинно-наслідковий аналіз.
Наукова новизна дисертації. Відтворено основні причини, етапи, та історичне значення для наступних поколінь грецької античної колонізації Північного Причорномор’я.
Практичне значення роботи. Зібраний у дослідженні матеріал та висновки можуть бути використані для підготовки узагальнюючих праць і науково-методичних посібників з історії України.
Структура роботи. Дослідження склюється із вступу, трьох розділів, висновків і списку використаних джерел та літератури (21 найменування)/
Матеріал викладено за проблемно-хронологічним принципом.
Основний зміст роботи.
У вступі обґрунтовано актуальність теми, окреслено хронологічні межі дослідження, його мету та завдання, наукову новизну і практичне значення.
Перший розділ містить огляд причин які спричинили до грецької античної колонізації Північного Причорномор’я.
У другому розділі – “Етапи розвитку античних міст Північного Причорномор’я” – з’ясовується життя і розвиток полісів під час кожного з цих періодів.
У третьому розділі – “Історичне значення грецької античної колонізації Північного Причорномор’я” – аналізується значення грецької колонізації Північного Причорномор’я, як для майбутніх поколінь так і для населення Південно-Східної Європи в цілому.
Складність роботи полягає в тому, що ми не маємо достатньої кількості суто історичних джерел, зокрема свідчень давніх авторів. Тому для відтворення певних подій, встановлення хронології, особливостей вірувань, повсякденного життя, торговельних та культурних зв’язків, занять населення, економічного розвитку широко використовуються археологічні джерела.
Не можна не згадати дослідників, які створили і розробили цю наукову базу. Можна назвати імена бодай тих, хто зробив найбільший внесок у дослідження: І. І. Толстий, С. Б. Охотніков, Е. Р. Штери, І. Б. Клейман, М. С. Синіцин, Ю. Г. Виноградов, С. Д. Криниць кий, Р. І. Ветштейн, К. К. Марченко, М. І. Скубетова, Г. М. Ніколаєнко, А. Ашик, І. О. Стемпковський, Н. Л. Грач, І. Т. Кругливова, В. П. Талстіков.
Потрібно згадами найактуальніші джерела та монографії без яких написання цієї наукової роботи було б не можливе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Грецька антична колонізація Північного Причорномор’я: причини, етапи розвитку, історичне значення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок