Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Логістика, товарознавство -> Розробка комплексу маркетингової діяльності підприємства „БКС-Соки”

Розробка комплексу маркетингової діяльності підприємства „БКС-Соки”

Назва:
Розробка комплексу маркетингової діяльності підприємства „БКС-Соки”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Розробка комплексу маркетингової діяльності підприємства „БКС-Соки”


План
Дослідження відповідності соків, які виробляють "БКС-Соки", 2
вимогам споживачів.
1.1. Опис товару.
1.2. Визначення конкурентоспроможності товару.
Дослідження споживачів соків, які виробляються 6
підприємством "БКС-Соки".
Дослідження ринку. 9
Дослідження конкурентів. 11
Ринок.
Товар.
Ціноутворення
Просування товару
Конкурентоспроможність підприємства 17
„БКС-Соки” /SWOT-аналіз/.
Прогнозування. 22
Планування. 24
Список літератури 26
Додаток 1 28


Дослідження відповідності соків, які виробляють "БКС-Соки", вимогам споживачів.
1.1. Опис товару.
1.2. Визначення конкурентоспроможності товару.
Для проведення дослідження було обрано створене в липні 1996 p. акціонерним товариством "Банкомзв'язок" дочірнє підприємство "БКС-Соки", яке розпочало свою діяльність з підготовки та розробки технічної документації на виробництво соків і нектарів в упаковці "Тетра Брік Асептик" об'ємом 1 л, сертифікації виробництва і укладання контрактів на постачання сировини. 19 лютого 1997 року до Держпатенту України було подано документи на реєстрацію торгової марки "СМАК" на соки та нектари, які виробляє компанія, та лише через два роки було отримане відповідне свідоцтво.
Сьогодні компанія "БКС-Соки" є лише виробником соків і нектарів. Вона не володіє фабрикою, виробничою лінією або іншими основними засобами, що використовуються для виробництва, а лише сплачує кошти за користування виробничими потужностями.
До 1990 року виробництво соків в Україні було зорієнтоване на місцеву сировину і досягало 375 млн. літрів на рік. Унаслідок економічних реформ і значних іноземних та вітчизняних інвестицій вже на кінець 1998 року виробничі потужності сокової галузі зросли до 800 млн. літрів на рік. Існуючі виробничі потужності становлять значний потенціал росту обсягу пропозиції і на сьогодні значно перевищують обсяги реального попиту.
Рівень споживання соків також почав зростати и досяг у 2000-2001 роках 3-4 літрів у рік./за даними маркетингового дослідження фірми “БКС-Соки”/ Це не може порівнятися с показниками розвинутих європейських країн /Німеччина – 45 л., Австрія – 33 л./, але вже ближче до Росії – 4,5 л. у рік. Див. Малюнок 1
Як відомо, поняття “соки” включає у себе соки натуральні, нектари, соки-лайт и сокосодержуючи напої. При цьому останній продукт виробники називають “відновлений з концентрованого соку”. Найбільш якісні з соків – свіжо вижаті /концентрат має у 3-8 разів більш сухих речовин, чім свіжо вижатий сік. Наприклад, натуральний яблуневий сік включає 11 % сухих речовин, а концентрат яблуневого сока – 60%/. Однак виробництво цих соків пов’язано з труднощами, тому що сезон одержання свіжого плодово-фруктової сировини /липень-вересень/ не совпадає з сезоном максимального споживання готової продукції /січень-травень/, схорона ж сировини коштує чи мали гроші.
Мал.1 Споживання соків в Україні /млн. литрів/
Нектари також виробляються з концентратів, але якщо у натуральних соках фруктова основа складає 100 %, то у нектарах – 25-50%. Крім того, у нектари добавляють цукор, натуральні ароматизатори та фарбу.
В соки-лайт, фруктова основа повинна бути не менш 50%, добавляють цукор. Сокосодержуючий напій повинен мати від 10 до 25% відсотків фруктової основи.
Компанія "БКС-Соки" пропонує ринку тільки соки, але розглядає зараз питання про напої, які є значно дешевшими. Незважаючи на то, що натуральні соки дорожче, масовий споживач більш купує саме натуральні соки.
Більшість виробників сокової продукції прийшли в цю галузь унаслідок переорієнтації сокового бізнесу з торгівлі імпортними соками і нектарами на виробництво і подальшу реалізацію безпосередньо в Україні власної продукції. Як наслідок — протягом останніх 3-4 років продукція українського виробництва дедалі помітніше витісняла імпортну.
На основі проведеного дослідження підприємство “БКС-Соки” було проведено сегментацію ринка соків України /див. Мал.2/
Найбільші частки ринку та найміцніші конкурентні позиції належать таким торговим маркам, як Sandora, "СМАК", Galichina, Jaffa, Gutta.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Розробка комплексу маркетингової діяльності підприємства „БКС-Соки”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок