Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Краєзнавство -> Образ Берегині в міфологічних віруваннях

Образ Берегині в міфологічних віруваннях

Назва:
Образ Берегині в міфологічних віруваннях
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,51 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Образ Берегині в міфологічних віруваннях
Розділ 2. Жінка, Мати, Берегиня, в творчості українських художників
2.1. Образ Берегині в творах монументального мистецтва
2.2. Одухотвореність образу жінки в станковому живописі українських художників
Розділ 3. Образ Берегині в українському народному мистецтві
3.1. Образ Берегині у вишивці
3.2. Богині – Берегині у писанковому розписі;
Висновки
Список використаної літератури
Частина ІІ
Вступ
Творчий пошук і вибір теми
Технологічна частина
Економічна частина
ілюстрації


ВСТУП


В повіз Великий Богині
щасливої впряжені коні,
Всі несмертельні Боги
повсідались той повіз.
Славна спинилась Богиня.
живуча в повітрі,
З лона темноти з'явилась
людські оселі красити. [9] [9]
Актуальність: у культурній спадщині української держави ще не все
досліджене і відоме. Складовою частиною даного дослідження є вивчення
образу Берегині від найдавніших часів аж до сьогоднішнього дня.
Мета. Основним завданням, що ставиться в основу роботи, є пошук образу Берегині, жінки, Матері, в творчості українських художників – в станковому та монументальному живописі. А також в українському писанковому розписі та вишивці.
Географічні межі дослідження: Поділля, Полісся, Полтавщина, Сиївщина, Львівщина, Буковина, Івано-Франківщина.
Хронологічні межі дослідження: зібраний та вивчений фактологічний матеріал датується переважно від XI ст. - (монументального мистецтва) сінця XIX - початку XX ст., та в основному після воєнним періодом XX ст..
Наукове значення і новизна інформації полягає в тому, що досі детальним вивченням образу Берегині не займалися. Вчені, етнографи, мистецтвознавці торкалися досить узагальненої специфіки культури та побуту. Історією минулого часу цікавилися і .описали у своїх працях Рибаков [16] [16] , Т.В.Кара-Васильєва[6] [6] , Войтович В. [3] [3]. Практичне значення даної роботи полягає в подальшому використанні етнографічних матеріалів, образу Берегині, якої досить мало в творчості українських художників, особливо в малярстві та монументальному живописі. Адже, найкраще буде на основі створеного нашими предкам прадавнього мистецтва продовжувати свої творчі пошуки, не спрощувати їх і не спотворювати шедеври в українському мистецтві.
Структура роботи: наукова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку. Також до праці входять список використаної літератури та ілюстративний матеріал.
Джерела дослідження: дана робота опирається на матеріали, опрацьовані у фондах Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського, музею "Писанка" в Коломиї, науковій бібліотеці ім. В.Стефаника в Івано-Франківську, бібліотеці Косівського Державного інституту, прикладного та декоративного мистецтва. Для досягнення поставленої мети були опрацьовані роботи Б.О.Рибакова [16] [16], Г.В.Кари-Васильєвої [6] [6], В.Манько [12] [12], Т.Косенк [9] [9] та інших дослідників.
Автори досліджують становлення і розвиток образу Берегині в українському мистецтві, сягаючи його витоків на міцній джерельній базі, відтворюючи цей довготривалий процес, що постає із орнаментів, знаків в реаліях народної творчості та на історичних і археологічних пам'ятках.
Українське мистецтво нерозривно пов'язане із життям, побутом, традиціями народу, який творив, знаходив і стверджував свій власний стиль.
Твори народного мистецтва містять в собі як духовні, так і матеріальні ознаки. Завдяки лише збором матеріалу разом із схемами, мотивами, образами, формами та пропорціями стверджується традиція образу Берегині, яка передається із покоління в покоління.
Тому що відчуваючи себе частиною Всесвіту, і уявляючи світ заселених крім істот реальних, ще й духами добра і зла (Берегинями, упирями) – за термінологією XII ст. людина здавна відтворювала із собою щось із ніби пізнаного нею світу.
Сама природа сприяла розвитку високої майстерності в станковому і монументальному живописі, в ткацтві, писанковому розписі, вишивці тощо. В атмосфері старовинних звичаїв, обрядів, вірувань народу зароджувалось глибоконаціональне мистецтво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Образ Берегині в міфологічних віруваннях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок