Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Продовольчий комплекс України: функціонально-галузева і територіальна структура

Продовольчий комплекс України: функціонально-галузева і територіальна структура

Назва:
Продовольчий комплекс України: функціонально-галузева і територіальна структура
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,94 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Продовольчий комплекс України: функціонально-галузева і територіальна структура


ПЛАН


ВСТУП
Мета моєї курсової роботи полягає в спробі вивчити продовольчий комплекс України, який включає в себе підприємства харчової промисловості України; розкрити його функціонально-галузеву і територіальну структуру, а також частку кожного компоненту в сучасній системі виробництва.
Актуальність теми даної курсової роботи полягає у тому, що на сучасному етапі розвитку склалося скрутне економічне становище для всього народного господарства України і особливо для продовольчого комплексу, оскільки ця область дуже залежить від інших областей – машинобудівної, хімічної, нафтопереробної, і, особливо, платоспроможності населення. У цей скрутний час більшість громадян країн вимушена економити кожну копійку власного заробітку. А ще наша харчова промисловість вимушена конкурувати з сусідніми країнами – де продукти харчування дешевші. Але в своїй більшості, щоб заощадити, до України поставляються неякісні продукти, або взагалі ті, в яких вийшов термін реалізації, нерідко товари підроблюються, а через недосконале і невідпрацьоване законодавство дуже важко відстежувати такі товари, і тому покупці купують цю продукцію, ставлячи власну харчову промисловість в глухий кут. Тому харчова промисловість не має нагоди через те, що продукти не розкуповуються, розплатитися з постачальниками, а також закупити нову сировину. Беручи кредити для розрахунків, вона також ставить себе в залежність, а то і навіть втрачає право власності на власне підприємство.
Також великі проблеми має сировинна база харчової промисловості – сільськогосподарське виробництво. У кожного сільгоспвиробника велика заборгованість до держбюджету, через що їх рахунки в банках закриваються, вони не мають нагоди розплатитися з постачальниками – запчастин, нової техніки, паливно-мастильних матеріалів – також потрапляють в залежність, від бізнесменів, і вимушені віддавати продукцію за мінімальною ціною, трохи покриваючи власні витрати. І навіть ціни, по яких закуповуються продукти сільгоспвиробництва державою – також далекі від світових.
Але і в такій скрутній обстановці продовольчий комплекс функціонує – шукає шляхи подолання проблем – інвесторів, з-за кордону і у власній державі, вводить нові технології і устаткування тощо.
Харчова промисловість включає виробництва, що забезпечують населення продуктами харчування. Вона більш ніж інші галузі пов'язана з сільським господарством, оскільки одержує від нього сировину (зерно, молоко, картоплю, цукровий буряк і ін.) і входить до складу агропромислового комплексу. Велике значення мають міжгалузеві зв'язки харчової промисловості з машинобудуванням, енергетикою й іншими галузями промисловості.
Одна група виробництв харчової промисловості – підприємства цукрової, олійної, виноробної, круп'яної, а також чайної, консервної і рибної промисловості – розміщується ближче до джерел сировини (сільськогосподарської сировини). Так, наприклад, підприємства по консервації овочів, фруктів знаходяться в Центрі України, де розташований крупний Придніпровський Агропромисловий комплекс, в Приазов'ї і Криму, де зосереджені, наприклад виноградні угіддя. М'ясокомбінати створюються в місцях, де розвинене скотарство, оскільки вигідніше перевозити м'ясо, а не живу худобу і т.д. Заводи по виробництву рибних консервів розміщуються в крупних районних і обласних центрах, таких як Харків, Луганськ, Київ, Дніпропетровськ, Вінниця і т.д.. Цінні сорти риби, крабів, ікру до України імпортують і лише мала частка запасів риби зосереджена безпосередньо в Криму і Приазов'ї, де Україна має вихід до моря. Проте останніми роками вилов морепродуктів значно скоротився.
Інша група виробництв харчової промисловості – підприємства хлібопекарської, макаронної, кондитерської, пивоварної і іншої промисловості – розміщуються в основному в місцях споживання продукції (у крупних населених пунктах).
Таким чином, розвиток і розміщення підприємств харчової промисловості визначається: розміщенням населення (споживачі), спеціалізацією сільського господарства (джерела сировини), і, звичайно, умовами транспортування готової продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Продовольчий комплекс України: функціонально-галузева і територіальна структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок