Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Проблеми розміщення продуктивних сил. Карпатський регіон

Проблеми розміщення продуктивних сил. Карпатський регіон

Назва:
Проблеми розміщення продуктивних сил. Карпатський регіон
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
міністерство освіти України
Київський державний торгівельно-економічний університет.
Коломийський економіко правовий коледж
Розміщення продуктивних сил
Курсова робота
Тема:.
«Проблеми розміщення продуктивних сил.
Карпатський регіон»
Виконала:студент ІІ курсу
Групи Бз-21
Форемна Н.П.
Керівник: викладач
Мацишин І.Р.
М.Коломия
2000р.
з м і с т |
стр.
Вступ | 3
Карпатський регіон в державному вимірі | 3
Економічний потенціал Карпатського регіону. Стан, структура, проблеми |
4
Соціальні проблеми | 8
Екологіча ситуація в Карпатському регіоні | 10
Загальний социально-економічний развиток Карпатського регіону | 11
Стратегічі орієнтири розвтку Карпатського регіону та Регіональні приорітети |
13
Державна програма соціально-економічного розвитку Карпатського регіону як інструмент регіональної політики |
17


в С Т У П
Карпатський регіон (Закарпатська, Івано-Франківска, Львівска і Чернівецька області) займають площу в 56,6 тис. км2 (або 9,4 % території України), де проживають 6,5 млн. чол. (або 12 % її населення). Значну частину території регіону займають Українські Карпати — унікальна гірнича екосистема на Заході нашої держави. В силу ряду об’єктивних і суб’єктивных причин намітились (а в останні роки — поглибились) тенденції до соціально - економічного упадку краю: розбалансовані господарські з’вязки, прогресує безробіття, загострюються диспропорції в життевому рівні населення в його гірній та рівнинній частинах, на0ближаєтся до критичної демографічної ситуації, деградує унікальна природа Карпат, запущені історико-культурні цінності регіону.
Ці та ряд інших негативних явищ і тенденцій (не кажучи вже про чисто виробничі проблеми) являються, безумовно, внаслідок непродуманої, а подеколи — і авантюрної економічної політики радянської влади в попередні роки. Правда, ряд помилок допущений уже в посткомуністичний період, особливо — в здійсненні ринкових реформ на рівні макроекономічного регулювання. Треба також признати, що сьогоднішній соціально-економічний стан карпатських областей в значній степені, являється внаслідок відсутності чіткої державної регіональної політики в Україні.


Карпатський регіон в державному вимірі
Рівень економічного розвитку Карпатського регіону оцінюється як средній. По виробництву національного доходу в розрахунку на душу населення, тільки Львівска область перевищує средньореспубліканський рівень, а Закарпатськая взагалі має самий низький показник в Україні. Промисловий комплекс регіону виробляє майже 12 % всієї промислової продукції нашої держави; при цьому машинобудівництво і металообробка складає 10,9 %, електроенергетики — 7,1 %, хімічної та нафтохімічної промисловості — 13 %, лісної, деревообробної и целюлозно-паперової промисловості — 32,7 %, промисловості будівельних матеріалів — 10,3 %. По випуску окремих видів промислової продукції (таких, как автобуси, телевізори, автопогрузчики, алмазний інструмент, сірка, калійні міндобрива, резинове взуття та ін.) регіон являеться монополістом на українському ринку.
Маючи самий низький в Україні рівень землезабезпеченості в розрахунку на душу населення, всього 6,4 % площі сільськогосподарських угідь і 5,3 % орних земель, Карпатський регіон виробляє близько 10 % валової продукції рослинництва и тваринництва. В розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь тут виробляється в 1,6 раза більше продукції сільського господарства, ніж в средньому по республіці. Але показник її виробництва в розрахунку на душу населення відстає від средньореспубліканского на 20 %. В цілому эефективність сільского господарства в регіоні низька, і тому він не забезпечувє себе продуктами харчування. Низькими залишаються врожайність сільскогосподарськиих культур і продуктивність сільскогосподарських тварин. Якщо брати за орієнтир Венгрію, то в порівнянні з неб средня врожайність зернових і зерно-бобових в регіоні нижча в 1,8 раза, цукрового буряка— відповідно, в 1,6, картплі — в 2,5, а надої молока від 1 корови — в 2 рази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Проблеми розміщення продуктивних сил. Карпатський регіон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок