Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розміщення соціальної сфера України

Розміщення соціальної сфера України

Назва:
Розміщення соціальної сфера України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,23 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота
на тему:
Розміщення соціальної сфера України


Зміст
1.Вступ................................................................................................................... 3
2. Сутність, роль і місце у суспільному розвитку України.............................. 4
3.Сучасний стан та особливості розміщення галузей соціальної сфери України:
3.1. Освіта
3.2. Культура
3.3. Охорона здоров’я
3.4. Матеріально-побутовий комплекс
4. Виробництво товарів народного споживання: сучасний стан та особливості розміщення. Легка промисловість:
4.1. Загальний огляд легкої промисловості України
4.2. Текстильна промисловість
4.3. Трикотажна промисловість
4.4. Швейна промисловість
4.5. Шкіряно-взуттяєва промисловість
4.6. Хутрова промисловість
5. Проблеми розвитку соціального комплексу України.
6. Перспективи розвитку соціального комплексу України.
7. Висновок.
8.Список використаної літератури.
9.Додатки.


Вступ
Соціальної сфери - комплекс галузей, що забезпечують зростання рівня споживання та вдосконалення благ . Розширення асортименту життє-вих благ, які входять до фонду споживання і задовольняють зростаючі потреби людини — учасника суспільного виробництва, — забезпечує саме розвиток соціальне орієнтованих галузей народно-господарського комплексу. Послуги в цьому процесі виконують, як правило, роль фактора, який забезпечує відтворення робочої сили.
Соціальний комплекс у суспільному розвитку визначає-ться двома головними функціями. Перша полягає в тому, що зав-дяки його функціонуванню створюється комплекс життєвих благ, необхідних для нормального розширеного відтворення робочої сили, а друга — в тому, що заклади і підприємства цього комплек-су забезпечують підвищення рівня життя членів суспільства.
Соціальна сфера, задовольняючи потреби населення в культурних цінностях, освіті, охороні здоров'я, комунальному обслуго-руванні тощо все більше впливає на виробництво матеріально-речового багатства через прискорення науково-технічного прогресу, створення необхідних передумов для підвищення рівня зайнятості у суспільному виробництві та раціонального використання трудових ресурсів, забезпечення розширеного відтворення робочої сили, удосконалення структури вільного часу працюючих. Одночасно з цим розвиток соціальної сфери сприяє розв'язанню яких соціальних завдань, як формування гармонійно розвиненої собистості, ліквідація культурно-побутових розбіжностей між містом і селом, між соціальними групами населення і районами країни. Вона не тільки бере участь у відтворенні головної продуктивної сили суспільства — людини і тим самим актив-о впливає на створення сукупного продукту, а й визначає самі вмпи соціально-економічного прогресу.


2 Сутність, роль і місце у суспільному розвитку України
Розвиток суспільного виробництва підпорядковується головній меті — найбільш повному задоволенню постійно зростаючих потреб всіх членів суспільства. Чим вищими є темпи соціально-економічного розвитку, тим динамічніше змінюються людські потреби і сама структура життєвих благ, покликаних їх задовольняти та забезпечувати всебічний і гармонійний розвиток особистості.
До складу соціального комплексу входять соціальні сфера (сфера послуг) та виробництво товарів народного споживання (насамперед легка промисловість).
У зростанні життєвого рівня населення велика роль належить соціальній сфері, яку становлять: житлове і комунальне господарство, пасажирський транспорт і зв'язок, система побутового обслуговування населення, освіта, культура і мистецтво, охорона здоров'я, фізична культура і спорт. За своїм призначенням всі вони істотно впливають на вирішення основних соціально-економічних завдань. Зокрема, від рівня розвитку медичного обслуговування значною мірою залежать показники здоров'я населення, тривалості життя, його природного приросту. Завдяки впровадженню найбільш ефективних способів лікування хвороб, широкого комплексу санітарно-культурних і профілактичних заходів створюються передумови для істотного скорочення втрат робочого часу через тимчасову непрацездатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Розміщення соціальної сфера України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок