Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Зернове господарство України. Основні проблеми та перспективи розвитку

Зернове господарство України. Основні проблеми та перспективи розвитку

Назва:
Зернове господарство України. Основні проблеми та перспективи розвитку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,25 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План

Вступ

1) Умови та фактори розвитку і розміщення зернового господарства України:

a) природні передумови;

b) економічні фактори;

2) Сучасний стан розвитку і характер розміщення зернового господарства України

3) Основні проблеми та перспективи розвитку та розміщення зернового господарства України

Висновки

Література

ВСТУП

Агропромисловий комплекс України - потужний сегмент виробництва, що значною мірою визначає соціально-економічний розвиток країни, рівень життя населення, забезпечення держави продуктами харчування та відповідною сировиною. Даний сектор економіки об’єднує велику кількість галузей, що економічно, технологічно та організаційно взаємопов’язані між собою.

Серед галузей агропромислового комплексу України найважливішою є зернове господарство. Це основа всього сільськогосподарського виробництва. Зернове господарство країни формує продовольчий фонд, забезпечує тваринництво фуражним зерном, створює резервні державні запаси зерна, формує певну частку експорту.

Зерновий комплекс входить в агропромисловий комплекс як під комплекс, і включає в себе машинобудівні заводи, що забезпечують комплекс засобами виробництва та засобами праці; хімічні заводи, що постачають хімічні компоненти, необхідні для неперервного технологічного циклу; безпосередньо галузі сільського виробництва, що вирощують зернові культури: виробництво пшениці, ячменя, проса, риса, вівса, гречки, рапсу, сої. В Україні ці культури складають основу зернового виробництва. Транспортування, зберігання, переробка, реалізація продукції зернового комплексу, науково-дослідницьке забезпечення є важливими і необхідними умовами функціонування та розвитку зернового комплексу.

В даній роботі була зроблена спроба стислого оглянути складові зернового комплексу України, окреслити його історичні та економічні основи формування, проаналізувати сучасний стан розвитку зернового виробництва та визначити перспективи розвитку цієї галузі агропромислового комплексу нашої країни.

При написанні були використані спеціалізовані підручники, наукові видання та періодика.

1. Умови та фактори розвитку і розміщення зернового господарства України:

a) природні передумови;

b) економічні фактори;

Зерновий комплекс України є галуззю агропромислового комплексу (дивитися таблицю 1 та 2), що включає наступні підгалузі:

• машинобудівні заводи, які забезпечують комплекс засобами виробництва та предметами праці;

• хімічні заводи, що постачають необхідну для комплексу хімічну сировину;

• підприємства сільського господарства виробляють та вирощують зернові культури: пшеницю, ячмінь, просо, рис, овес, гречку, рапс, сою;

• транспортні підрозділи і підприємства, які займаються транспортуванням зернових та продукцію переробки; підприємства, які займаються переробкою та зберіганням зернових: мельниці, пекарні, крупоружки, підприємства по виробництву макаронних продукції, комбікормові заводи; приватні та державні компанії, які займаються оптовими продажами зернових культур та продукції їх переробки; ряд підприємств харчової промисловості, що переробляють і використовують переробну зернову продукцію (борошномельні, хлібопекарські, макаронні, кондитерські, виробництва харчових концентратів, спиртові, крохмале-патокові та пивоварні);

• підприємства, які займаються соціальним забезпеченням підкомплекс: вузи, науково-дослідницькі інститути, дослідницькі станції та інші підприємства і організації, які забезпечують розвиток підкомплексу;

• підприємства торгівлі, які займаються продажем продуктів переробки та самих зернових кінцевому споживачу.

Зернові культури унікальні своїми біологічними властивостями, вони накопичують велику кількість висококалорійних органічних сполук – білків, вуглеводів, жирів, макро- та мікроелементів; містить різноманітні ферменти – амілази, ліпази, пероксидази, оксидази та ін.; а також вітаміни: В(тіамін), В(рибофлавін), В6(піродиксин), С(аскорбінову кислоту), Е(токоферол), провітамін А(каротин) тощо.

Для харчових галузей, що виробляють хлібобулочні, макаронні та борошняні кондитерські вироби, потрібне зерно твердих і сильних пшениць з підвищеним вмістом кількості клейковини. У зв’язку з цим зусилля агропромислового під комплексу, що займається виробництвом продовольчого зерна, спрямовані на поліпшення його якісних показників (вміст у сировині і харчових продуктах біологічно активних, корисних для харчування продуктів). Цього можна досягти за рахунок збільшення виробництва зерна твердих і сильних пшениць з підвищеним вмістом білка та клейковини. Крім того, це зерно можна використовувати в різних районах країнах для виведення місцевих сортів. За останні п’ять років заготівля твердих пшениць у середньому становила близько 40 тисяч тон при потребі (для виготовлення високоякісних макаронних виробів і круп) 250-300 тисяч тон.

Зерновий комплекс України базується на вирощуванні, переробці та споживанні наступних культур: пшениці, ячменя, проса, риса, вівса, гречки, рапсу та сої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Зернове господарство України. Основні проблеми та перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок