Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Аналіз забезпечення робочої сили

Аналіз забезпечення робочої сили

Назва:
Аналіз забезпечення робочої сили
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
81,72 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗМІСТ

стор.

Вступ 6

1. Економічна сутність оплати праці, види та форми оплати праці 11

2. Аналіз забезпечення робочої сили і використання трудових ресурсів 19

3. Аналіз витрат на оплату праці 26

3.1. Аналіз використання фонду оплати праці 26

3.2.3.2. Аналіз факторів, що впливають на абсолютне відхилення

по фонду оплати праці 32

3.3. Аналіз співвідношення зростання продуктивності праці і

заробітної плати 36

4. Узагальнення результатів аналізу та шляхи удосконалення аналітичної роботи 39

Висновки 44

Список використаних джерел 47

Додатки 49

ВСТУП

В системі управління сучасним виробництвом економічний аналіз господарської діяльності відіграє важливу роль. За його допомогою створюється надійне інформаційне забезпечення необхідне для прийняття відповідних рішень.

В сучасних умовах для прийняття відповідних рішень, самостійності підприємств, впровадження економічних методів управління, сучасний бухгалтер займається не тільки веденням рахунків, але й здійснює широку діяльність щодо контролю за господарською діяльністю підприємств, залучення уваги керівництва до процесів, що проходять на мікроекономічному та макроекономічному рівнях.

В умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні зростає потреба в своєчасній і достовірній інформації, яка б забезпечувала прийняття обґрунтованих рішень. У зв’язку з цим зростає роль економічного аналізу, який забезпечує достовірну інформацію про наявність і використання ресурсів підприємств, і в першу чергу - розрахунків з оплати праці.

Аналіз розрахунків з оплати праці - один із самих важливих і складних ділянок роботи, який вимагає точних і оперативних даних, де відображають зміни в чисельності працівників, затратах робочого часу, категоріях працівників, здійснюється контроль за використанням трудових ресурсів.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці»[2] заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Цей закон визначає економічні, правові та організаційні заходи оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного й договірного регулювання оплати праці спрямований на забезпечення відтворювальної і стимулюючої функцій заробітної плати.

Метою економічного аналізу господарської діяльності є забезпечення доступу всіх заінтересованих користувачів до інформації та звітності, яка дає об’єктивну картину фінансового становища і результатів діяльності суб’єкта господарювання.

В умовах ринкової економіки відбулися помітні зміни в організації праці та її оплати. Це пов’язано з економічною кризою, масовим спадом виробництва, зниження продуктивності праці, звільнення з виробництв значної кількості робітників та службовців, інженерно-технічних працівників.

В сучасних умовах оплата праці залежить не тільки від результатів праці працівників, але й від ефективності діяльності підприємств. Підприємствам слід відмовиться від надто жорсткої тарифної системи і розробляти нові гнучкі системи оплати праці зокрема, такі, які допускають розділ між робітниками частки прибутку підприємства.

Економічна ситуація, що склалася в Україні, явно засвідчує, що процес реформ наштовхує на обмежену соціальну політику, а падіння життєвого рівня адекватно скорочує соціальну базу реформ. Проблема оплати праці виступила тепер на перший план при оцінці економічного та соціального розвитку України. У зв’язку з цим, постає глобальне питання удосконалити систему оплати праці, зробити її відповідно перехідного періоду, найголовніше-вирішити питання щодо погашення заборгованості заробітної плати.

Основними завданнями аналізу розрахунків з оплати праці на підприємстві є :

контроль за якістю і кількості затраченої праці, за виконанням завдань щодо зростання продуктивності праці, за використанням фонду заробітної плати працівників підприємств.

своєчасне і правильне віднесення сум нарахованої заробітної плати і відрахування органам соціального страхування на собівартість продукції виконаних робіт, послуг, а також на валові витрати.

здійснення всіх розрахунків з працівниками і службовцями по заробітній платі у встановлені строки.

Англійський економіст А. Маршал визначає заробітну плату як ціну ресурсу, він видвинув два фактора які визначають заробітну плату:

гранична продуктивність праці;

витрати виробництва, навчання і утримання робітників.

Кемлбелл Р., Макконел і Стенин Л. Брю, в своєму «Економіксі» дають слідуючі визначення заробітної плати, що це ціна, яка виплачується за використання праці. Макконел і Брю говорять про винагороду, як форми заробітної плати, називаючи винагороду праці робітників і службовців заробітної плати плюс додаткові виплати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Аналіз забезпечення робочої сили

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок