Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Соціально-економічна характеристика продуктивних сил столичного економічного району

Соціально-економічна характеристика продуктивних сил столичного економічного району

Назва:
Соціально-економічна характеристика продуктивних сил столичного економічного району
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,47 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
Соціально-економічна характеристика продуктивних сил столичного економічного району


План
Вступ
Район розміщений у північній частині України, в басейні Дніпра. Тут розташована столиця України - м. Київ. У Столичному економічному районі 70 адміністративних районів, в Його межах 50 міст, 106 містечок, 1712 сільських рад, які об'єднують 4354 сільських населених пункти.
Київ як столиця держави зумовлює сучасне транспортно-геогра-фічне положення району. До неї сходяться залізниці, автомагістралі, річкові шляхи. Позитивно впливає на економічний розвиток району також наявність спільного кордону 'І Російською Федерацією та Бі-лоруссю.
Займаючи 15% території України. Столичний економічний ра-йон посідає вагоме місце в її господарському комплексі. За валовою сільськогосподарського продукцією та ефективністю ЇЇ виробництва район займає передові позиції в державі. Частка його у виробництві промислової продукції України становить 10,5%, в тому числі м. Києва - 4,2%, суспільного валового продукту -- 13,1%, національного доходу - 13,8%. Тут зосереджено 15% вартості основних фондів. Ра-йон надає майже 1/3 інформаційно-обчислювальних послуг в Україні.
1.Економічна оцінка природно-ресурснго і виробничого потенці-алів.
Рівень забезпеченості району природно-ресурсним потенціалом (ГТРП) невисокий -- 78,9 % від середнього показника (за оцінкою В.П.Руденка). В структурі ПРП району переважають земельні (59,8%). водні (13,7%), лісові (8,3%), мінеральні (6,7%), природні рекреаційні (11,5%) ресурси.
Рельєф району має вигляд хвилястої рівнини із загальним на-хилом на північ і північний-схід (від 380 до 150 м), лише південно-західна частина лежить на Придніпровській та Волино-Подільській височинах. Трохи вище гіпсометричне положення Житомирської області зумовлене приуроченістю її території до пів-нічно-західної частини Українського кристалічного щита.
Район має сприятливі агрокліматичні ресурси для розвитку сільськогосподарського виробництва. Клімат району помірноконти-нєнтальний з достатньою кількістю опадів, теплим літом і порівняно м'якою зимою. Середня температура січня становить мінус 6°С, а ли-пня 17-19°С.
Безморозний період триває 150 — 170 днів. Сума активних те-мператур (понад 10°С) коливається від 2400°С на півночі до 2700°С на півдні. От/діє на території району щороку випадає 500 —600 мм. Максимум їх припадає на літні місяці (40-—45% річної кількості опа-дів на Поліссі і 55—60% - у Лісостепу). Влітку часто бувають грози, Зливи. Позитивний запас вологи забезпечує нормальний розвиток рослинності, проте в окремі роки з прохолодним літом надмірна во-логість призводить до вимокання зернових, шкодить заготівлі сіна. Сніговий покрив на більшості території рівномірний (10-30 см), але нестійкий через часті відлиги.
За агрокліматичними відмінами всю територію району можна поділити на дві частини: північну - вологу, помірно теплу і південну - недостатньо зволожену, теплу.
Значною різноманітністю характеризуються водні ресурси еко-номічного району. На його території протікає 594 річки. Всі вони належать до басейну Дніпра. Головними ріками є Дніпро, Десна, При-п'ять, Тетерів, Сейм, Остер, Ірпінь, Трубіж. Ріки відіграють важливу роль у господарстві району. На їх берегах розміщено більшість насе-лених пунктів. Воду цих рік використовують у гідроенергетиці. Дніпро. Прип'ять, Десна широко використовуються для річкового су-дноплавства. Для потреб господарського комплексу району використовують переважно воду з річок. У структурі водозабору на промисловість припадає полонина, на сільське господарство - 1/3, решта - на комунальні потреби.
Чимало в районі невеликих озер, особливо в долинах річок Уборть (Житомирська область) і Снов (Чернігівська).
На території району 111 водосховищ, у тому числі Київське і значна частина Канівського, а також 3858 ставків.
Великі площі в районі займають болота. Вони мають важливе водорегулювальне значення. Внаслідок непродуманого осушення кі-лькість боліт у районі зменшується, зникли деякі малі річки, пересихають грунти, гинуть ліси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Соціально-економічна характеристика продуктивних сил столичного економічного району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок