Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Розміщення рудних та нерудних ресурсів України

Розміщення рудних та нерудних ресурсів України

Назва:
Розміщення рудних та нерудних ресурсів України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
41,08 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота
Розміщення рудних та нерудних ресурсів України


З М І С Т
Вступ
Поняття, структура та характеристика рудного
та нерудного потенціалу України
Рудні ресурси України
Нерудні ресурси України
Значення рудної та нерудної ресурсної бази для
економіки України
Рудні та нерудні ресурси, як чинники територіального
утворення промислових територій. Основні види продукції
Економічні аспекти рудної промисловості, через
призму металургійного комплексу України
Проблеми мінерально-сировинного сегменту природних
ресурсів України
Об’єктивні (глобальні) проблеми сегменту
Суб’єктивні проблеми сегменту (штучні монополії
промислових груп)
Шляхи вирішення проблем та підвищення ефективності
видобутку мінерально-сировинного сегменту природних
ресурсів України
Література


Вступ
Природні ресурси – це засоби існування, без яких людина не може існувати і які вона знаходить в природі. Це вода, земля, рослини, тварини, мінерали, які ми використовуємо безпосередньо, або в переробленому вигляді. Вони дають нам їжу, одяг, кров, паливо, енергію та сировину для роботи промисловості, з яких людина утворює предмети комфорту, машини та медикаменти. Деякі види ресурсів, наприклад мінеральні, можливо використовувати лише один раз (хоч деякі метали і можуть служити вторинною сировиною). Такі види ресурсів називають вичерпними. Вони мають кінцеві запаси, поповнення яких на Землі практично не можливо. По-перше, тому що не існує таких умов, в яких вони утворювались мільйони років потому, а по-друге, швидкість утворення корисних копалин значно повільніше ніж їх сучасне використання.
Досягнув високого рівня знання та розвитку, людство утворило реальну загрозу для свого існування. Розробка та впровадження екологічно чистих ресурсо та енергозберігаючих технологій виявились лише достатніми для того, щоб загальмувати негативні процеси, але не зупинити їх. В глобальному масштабі та на місцевому рівні спустошуються природні ресурси, погіршується стан навколишнього середовища.
Сьогодні особливу увагу та повну підтримку заслуговує модель стійкого розвитку суспільства, головні принципи якого сформовані на конференції в Ріо-де-Женейро в 1992 році, підтримані на сесії Генеральної Асамблеї ООН в 19997 році та Йоганнесбурзі у 2002 році.
Основні принципи стратегії стійкого розвитку полягають у збалансуванні масштабів господарської діяльності з можливостями природної середи до самовідновлення, мінімізації вилучення з надр ресурсів та витрат у процесі виробництва. Задовольняючи свої потреби, необхідно міркувати про життя наступних поколінь, спрямовувати діяльність до зниження використання природних ресурсів, раціонального їх споживання.
Парадокс сучасної ситуації у тому, що при багатовікових масштабах дискусії про стійкий розвиток, людство продовжує свій розвиток по траєкторії нестійкого розвитку. Сучасна цивілізація – це результат тисячолітнього стихійного розвитку людини, а екологічна криза є сигналом про необхідність узгодження стихійного розвитку з законами біосфери. Людство прийшло до зіткнення з природою, воно порушило її закони. Економічне зростання привело до порушення дійсного механізму стабілізації навколишнього середовища та розвитку екологічної кризи.
Екологічний процес навколишнього середовища потребує нових пропозицій та проектів перебудови наявного виробництва, передумовою якого є видобуток ресурсів, переходу до технологій, які зберігають природу, широкому впровадженню енергозберігаючих та ресурсозберігаючих технологій. Все це в повній мірі відноситься до видобувної галузі України, яка в сукупності з металургійним комплексом, в теперішній час, формує економіку держави.
З цієї причини, тематика використання рудних та не рудних ресурсів України зокрема, та світових загалом, як найважливіша складова рівня розвитку людини, є досить важливим питанням.
На відміну від не вичерпних ресурсів, які при їх правильному використанні залишаються незмінними, мінеральні ресурси, складовою частиною яких є рудні та не рудні ресурси, можливо використовувати лише один раз, після чого вони зникають.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Розміщення рудних та нерудних ресурсів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок