Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Донецький економічний район

Донецький економічний район

Назва:
Донецький економічний район
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,95 KB
Завантажень:
521
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота з РПС
Донецький економічний район


План
Вступ
Значення Донецького економічного району для економіки України.
Економічна характеристика природно-ресурсного потенціалу району.
Населення і трудові ресурси району.
Галузева структура господарства, її економічна оцінка.
Проблеми і перспективи розвитку Донецького економічного району.
Висновки


Зміст


Вступ
Перед тим як перейти до розгляду даної теми, слід зауважити, що метою курсової роботи є розкриття економічної характеристики Донецького економічного району.
Завданням курсової роботи є висвітлення наступних питань:
значення району для економіки України;
економічна характеристика його природно ресурсного потенціалу;
трудові ресурси та населення району;
галузева структура господарства та її економічна оцінка;
проблеми і перспективи розвитку району.
Донецький економічний район відіграє провідне місце у економіці нашої держави і є одним з найрозвинутіших територіально-виробничих комплексів на території України.
У межах району розміщений Український Донбас – один із найрозвинутіших у країні територіально – виробничих комплексів з переважаючою спеціалізацією добувних галузей промисловості та пов’язаних з ними галузей обробної промисловості, значними природними ресурсами, потужним виробничим потенціалом. Має густу мережу транспортних магістралей.
На Донбас припадає 10,7 % вартості товарів народного споживання України. Луганська і Донецька області належать до старих індустріальних районів, де зосереджені потужності важкої промисловості.


1. Значення Донецького економічного району для економіки України
У Донецький економічний район входить Донецька і Луганська області. Площа району становить 53,2 тис. км. кв., що становить 8,8 % усієї території України.
Район охоплює південний схід України, межує з областями Російської Федерації - Бєлгородсь-кою, Воронезькою, Ростовською. На півдні омивається водами Азовського моря, на заході межує із Запорізькою, Дніпропетровсь-кою та Харківською областями (рис. 1.). У межах району розміщений Український Донбас - один з найрозвиненіших у країні територіально-виробничих комплексів з переважаючою спеціалізацією добувних галузей промисловості та пов'язаних з ними галузей обробної про-мисловості, значними природними ресурсами, потужним виробничим потенціалом. Має густу мережу транспортних магістралей.
Займаючи територію, яка становить 8,8% території України, при чисельності населення, частка якого дорівнює 15,4% від загаль-ної кількості населення республіки, район на початок 1999 p. давав 21,2% промислової продукції держави, з них електроенергії - 24,7%, продукції паливної промисловості - 63,5%, чорної металургії - 43,1%, хімічної і нафтохімічної промисловості - 31,3%, машинобудування -13,3%, будівельних матеріалів - 16,6%, з них цементу 23,3%. Тут ви-робляють 13,6% продукції легкої промисловості та 20,9% - харчової. Виділяються такі галузі, як виробництво коксу(54,3% продукції в Україні), доменного і сталеплавильного (44,1%) та прокатного уста-ткування (95.8%), побутових холодильників і морозильників (95,0%).
Вартість продукції сільського господарства регіону становила 7,7% вартості виробництва її в державі, валове виробництво зерна -6,4% загальнодержавного, овочів - 9,5%, м'яса - 7,7%, молока -10,3%, олії соняшникової - 42,8%.
Рис. 1. Донецький економічний район
На Донбас припадає 10,7% вартості товарів народного спожи-вання України. Луганська й Донецька області належать до старих індустріальних регіонів, де зосереджені потужності важкої промисло-вості.
Провідними галузями в Луганській області є паливна, хімічна й нафтохімічна, важке машинобудування; у Донецькій - металургія, паливна промисловість, машинобудування, електроенергетика. Зна-чним є рівень розвитку агропромислового комплексу. Донбас має багаті природні ресурси та потужний виробничий потенціал. Район дає 26% вартості експорту України.
2. Економічна характеристика природно - ресурсного потенціалу
Рельєф регіону складний. Північна частина - полого-хвиляста лісова рівнина, глибоко розчленована річковими долинами, балками та ярами відрогів Середньоруської височини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Донецький економічний район

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок