Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Безкоштовно курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

Економіка і продуктивні сили Запорізької області / сторінка 11

Назва:
Економіка і продуктивні сили Запорізької області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
їх називають монетарною або грошовою базою, тому що вони визначають сумарну грошову масу в народному господарстві.
Грошова маса, якої розташовує народне господарство для здійснення операцій обміну і платежу, залежить від пропозиції грошей банківським сектором і від попиту на гроші, тобто прагнення заснувань небанківського сектора мати в себе визначену грошову суму у виді готівки або вкладів до запитання.
3.3 Кредитування в Запорізькій області
Основним інструментом реалізації державної політики щодо підтримки малого підприємництва в Україні на загальнодержавному рівні є Національна програма сприяння розвитку малого підприємництва. Вона складається з комплексного плану дій по створенню сприятливого нормативно-правового середовища для малого підприємництва і спирається в тому числі на розвиток інноваційної інфраструктури підтримки підприємництва. Так, п.18 Заходів щодо виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні на 2005 рік передбачає забезпечення підтримки інвестиційно-інноваційних проектів суб’єктів малого підприємництва, що провадять діяльність відповідно до пріоритетних напрямків розвитку економіки.
Відповідно до ст.10 Закону України від 19.10.2000 р. №2063-ІІІ “Про державну підтримку малого підприємництва” передбачено подальше формування інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва перш за все шляхом створення та забезпечення діяльності мережі бізнес-центрів та бізнес-інкубаторів.
В цілому кількість бізнес-центрів за 2003-2004 роки збільшилася на 6 одиниць. Так, порівняно із 2002 роком значне збільшення таких закладів відбулося на 4 одиниці.
Загальна кількість бізнес-інкубаторів у Запорізькій області протягом 2003-2004 років зросла лише на 12 одиниць. За даними місцевих органів виконавчої влади на кінець 2004 року загальна кількість технологічних парків складала 19 одиниць, що порівняно з 2002 роком на 4 одиниці більше. Слід зазначити, що на сьогодні інноваційна діяльність являється однією із основних умов створення конкурентного середовища а також впровадження інновацій у виробництво. Але кількість інноваційних фондів і компаній за останні два роки дещо зменшилась. Тоді як у 2002 році їх загальна кількість становила 21 одиниць, станом на 01.01.05 р. їх налічується 18, що на 3 одиниці менше. Це зумовлено, перш за все, відсутністю досконалого законодавства у сфері технологічного бізнесу та системи прямого інвестування .
Фінансово-кредитна підтримка малого підприємництва здійснюється фінансовими установами різних видів. Все більше значення набувають фонди підтримки підприємництва, створені виконавчою владою.Загальна кількість фондів підтримки підприємництва порівняно з 2002 роком зросла на 40 одиниць. Всього на 01.01.05 р. налічується 31 фонд.Значна увага приділялася збільшенню кількості кредитних спілок, які можуть надавати частину кредитів малим підприємствам та відіграють велику роль у кредитуванні суб’єктів малого підприємництва. У 2004 році кредитними спілками надано кредитів на суму 50 млн. грн.
Однією з альтернативних форм фінансового забезпечення суб’єктів малого підприємництва є послуги, які надаються лізинговими центрами. На основі лізингу суб’єкти малого підприємництва, фермерські господарства забезпечувалися матеріально-технічними ресурсами.
Так, на кінець 2004 року налічується 87 лізингових центри, що порівняно з 2002 роком на 26 одиниць більше. В м. Києві таких центрів налічується 89, в Запорізькій області їх 11, в інших областях їх налічується від 1 до 10 одиниць. На сьогодні не створено жодного лізингового центру у Харківській, Херсонській та Чернівецькій областях. Фінансово-кредитна підтримка суб’єктів підприємницької діяльності здійснювалась також за рахунок банківського кредитування через комерційні банки та за рахунок коштів міжнародних фінансових установ.
Також створювалися спеціалізовані структури, які сприяли малим підприємствам у залученні нових технологій у виробничу сферу.


Висновок
Запорізька область розташована в придніпровському економічному районі який розташований на південному сході України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок