Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> курсова робота: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

Економіка і продуктивні сили Запорізької області / сторінка 2

Назва:
Економіка і продуктивні сили Запорізької області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Сучасні продуктивні сили складаються із засобів та предметів праці, людини-працівника, науки, використовуваних людьми сил природи, інформації, форм і методів організації виробництва.
Техніко-економічні відносини - це-відносини спеціалізації, кооперування виробництва, його концентрації, обміну діяльністю між людьми та ін.
Організаційно-економічиі відносини - менеджмент і маркетинг на підприємстві, обмін досвідом з іншими підприємствами тощо.
Найскладнішою підсистемою регіонально-економічної системи є виробничі відносини в економічному значенні цього поняття. Окремі елементи виробничих відносин - відносини між людьми у сфері безпосереднього виробництва, розподілу та споживання.
Адекватний й раціональне співвідношення між окремими підсистемами, між їх елементами найбільше залежить від господарського механізму, який є, по-перше, механізмом використання економічних законів; по-друге, механізмом розв'язання суперечностей економічної системи; по-третє, функцією реалізації відносин власності; по-четверте, механізмом узгодження економічних інтересів; по-п'яте, механізмом всебічного розвитку людини.
Запорізька область в системі економічного району.
Запорізька область розташована в придніпровському економічному районі який розташований на південному сході України. Його зручне економіко – географічне положення визначається передусім з найбільш індустріально розвиненим Донецьким економічним районом ( на сході ), Північно – Східним ( на півночі ), Центральноукраїнським ( на заході ) та Причорноморським ( на південному заході ). Крім того, вигідним є транспортне положення району.: через його територію проходять важливі залізничні, автомобільні, водні шляхи по Дніпру та Азовському морю яке омиває район на півдні. Це сприяє налагодження тісних економічних зв’язків з багатьма регіонами країни, насамперед з Донецьким економічним районом, зв’язки з якими практично мають технологічну спрямованість: начебто роз’єднують територіально об’єднані технологічні ланки чорної металургії (вільну промисловість і залізну базу) і пов’язані з ним виробництва Донбасу та Придніпров’я.
Придніпров’я має значний природно–ресурсний потенціал. На його території зосереджені різноманітні корисні копалини, головними з яких є залізна і марганцева руди, вогнетриви, флюсова й будівельна сировина, а також кам’яне та буре вугілля.
За адміністративно-територіальним поділом до складу Придніпровського економічного району входить 42 адміністративних райони. На його території є 18 міст республіканського та обласного підпорядкування, 16 малих міст і 74 містечко, 2362 сільських населених пункти.
Частка продукції вироблена промисловим комплексом району сягає за вартістю 23,5% від усієї продукції України. У Запорізькій області зосереджено 12,8% виробництва металу, продукції хімічної і нафтохімічної промисловості. Запорізька область посідає перше місце з виробництва електроенергії (17%), продукції кольорової (алюмінію, титану, магнію) металургії (понад 44%), скляної та порцеляно-фаянсової промисловості.
Частка окремих галузей регіону в загальнодержавному виробництві продукції становить: в електроенергетиці - 23,5%, паливній – 6,3%, чорній металургії – 53,5%, машинобудуванні – 19%, хімічній – 5,8%, харчовій понад – 10%.
Частка АПК Придніпров’я в загальнодержавному виробництві досить скромна – 8,3%. Провідними культурами рослинництва є зернові і зернобобові (43% посівних площ району, 11% загальнодержавних). Основною технічною культурою є соняшник - понад 14% його посівів країни зосереджено саме в цьому регіоні, а валовий збір його становить 24,7% від валового збору цієї культури в країні.
Найбільші міста й металургійні центри району, зокрема Кривий Ріг, Запоріжжя, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, домінують в Україні за рівнем забруднення атмосферного повітря.
Територіальна структура виробництва і валова додана вартість в Запорізькій області.
Економічне обличчя району сформувала важка індустрія.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок