Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

Економіка і продуктивні сили Запорізької області / сторінка 3

Назва:
Економіка і продуктивні сили Запорізької області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Разом з тим значним є внесок в Країнську економіку галузей агропромислового комплексу. Складне, точне машинобудування спрямовані передусім на обслуговування військово - промислового комплексу.
Промисловість Придніпров’я поєднує важку індустрію і харчову промисловість. Провідні галузі, що визначають спеціалізацію району у міжнародному поділі праці, - гірничодобувна, чорна металургія, машинобудування, хімічна промисловість. Міжрайонне значення має також харчова і легка промисловість, електроенергетика, будівельна індустрія.
Паливно – енергетичний комплекс справляє величезний вплив на рівень, структуру і розміщення промисловості, транспорту та інших галузей. Завдяки покладам вугілля та гідроенергетичним ресурсам саме в цьому районі вперше в Україні почали зосереджуватись енергомісткі видм виробництва – кольорова металургія, хімія органічного синтезу та ін.
Енергетика району використовує місцеві гідроенергетичні ресурси, привізне донецьке вугілля, шебелинський газ та місцеве буре вугілля.
Теплоенергетика представлена одним з найбільших у Європі ДРЕС – Криворізькою та Придніпровською, а також Дніпродзержинською т Запорізькою ТЕС (3600 Мвт), які разом забезпечують потреби велктроенергії Придніпровського району й інших регіонів, а також розміщена одна з найбільших у Європі гідроелектростанцій – Дніпрогес. Функціоную тут і атомна електростанція (м. Енергодар) потужністю 6000 Мвт, яка виробляє 40% електроенергії, що виробляється вітчизняними атомними станціями, і надає робочі місця для 15 тис. робітників. За 14 років експлуатації Запорізька АЕС виробила 331,3 млрд кВт електроенергії.
В енергетичному балансі важливу роль відіграє природній та коксівний газ. Природний газ отримують з родовищ Східноукраїнської нафтогазоносної області, яка знаходиться за межами району.
Металургійний комплекс Придніпровського району працює за повним циклом – видобуток сировини, палива і виробництво металу. Високий рівень розвитку чорної металургії в районі забезпечують багаті поклади залізних і марганцевих руд, безпосередня близькість родовищ коксівного вугілля, наявність нерудної металургійної сировини, величезні виробничий і науково – технічний потенціал, кваліфіковані кадри. Металургія в свою чергу, впливає на розвиток ряду галузей промисловості та специфіку територіальної організації продуктивних сил району.
Металургія повного циклу представлена тут одним з найбільших заводів у Європі – “Криворіжсталь” у комплексі з коксохімзаводом (сталь, чавун, сортовий прокат) у Кривому Розі; заводами у м. Дніпропетровську – ім. Г. І. Петровського (сталь, чавун, сортовий прокат) та ім. Комінтеру(труби,с сортовий прокат, оцинкований лист) ; Дніпровським меткобінатом у Дніпродзержинську (сталь, чавун, готовий прокат); Запорізьким меткомбінатом “Запоріжсталь”. Останній - одне з найстаріших металургійних підприємств України (з 1993 р.), випускає листовий прокат, чавун, сталь, холодногнуті прфілі та багато іншої продукції, значну частину якої експортує в країни Південно – Східної Азії, Близького Сходу, Латинської Америки, Центральної Європи, Китай. Практично усі названі заводи були модернізовані, завдяки чому зросли їх потужності.
У Придніпровському економічному районі (м. Запоріжжя) розміщено також ВАТ “Завод Дніпроспецсталь” ( нержавіючі інструментальні, леговані й конструкційні сталі), та Запорізький сталепрокатний завод
Кольорова металургія району працює переважно на привізних рудах. У Запоріжжі діє алюмінієвий комбінат, куди поставляється напівфабрикат (глинозем) з Миколаївського заводу. Нині комбінат використовує дешеву електроенергію Дніпрогесу. У майбутньому він працюватиме на місцевих боксидах Вмсокопільського родовища Дніпропеировської області. Розташованого за 250 км від Запоріжжя. З 1990 р. На комбінаті триває корінна реконструкція, яка спрямована на зростання обсягів виробництва, поліпшення технологічних параметрів продукції, зниження екологічного забоуднення. У Запоріжжі діє єдине підприємство в Україні з виробництва вуглеграфітових матеріалів – ВАТ “Графіт”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок