Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати курсова робота: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

Економіка і продуктивні сили Запорізької області / сторінка 4

Назва:
Економіка і продуктивні сили Запорізької області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Не тільки внаслідок загальної економічної кризи, а й через антидемпінгову політику проти України основних світових монополістів кольорової металургії знизився продаж феросиліцію феросилікомарганцю.
Машинобудівний комплекс за вартістю валової продукції, часткою промислово - виробничих фондів і чисельністю виробників посідає важливе місце в структурі економіки Придніпровського району. Тут виробляється найбільше машин і устаткування серед економічних районів України.
Вдале поєднання економічних умов сприяло формуванню складної і багатогалузевої структури машинобудівного комплексу. Основними чинниками, що визначають його характер, є такі: наявність масового виробництва металу; забезпеченість трудовими ресурсами; місткий ринок машин; розвинена науково – технічна і проектно – конструкторська база машинобудуваня; велика внутрішньо районна потреба у продукції машинобудування; вигідне економіко – географічне положення щодо основних районів споживання.


2. Економічний потенціал Запорізької області.
2.1 Зайнятість, продуктивність і ефективність праці.
Район високо урбанізований – Міського населення 76,5% населення. Проте надмірна концентрація промисловості зумовлювала в минулому постійний дефіцит робочої сили, активізацію маятникової міграції, посилення відпливу сільського населення у міста.
Коефіцієнт народжуваності у районі один з найнижчих у державі – 7,5%, коефіцієнт смертності – 14,7%, природний приріст населення, починаючи з 1991р., відємний.
У вікові структурі переважає населення працездатного віку. За останні роки спостерігається тенденція до зростання кількості осіб, старше працездатного віку та зменшення частки осіб молодше працездатного віку.
Національна структура населення району формувалася історично. Район має значні трудові ресурси, серед них майже третина спеціалістів України з вищою і середньою спеціальною освітою. Зокрема, трудові ресурси становлять 59,2% від усієі кількості його населення і 11,6% від працездатного населення України. В районі 7,7% зайнятих підлітків, тобто осіб молодше і 10,9% осміб старше працездатного віку.
В усіх сферах економічної діяльності Придніпров’я зайнято 44,3% працездатного населення району, зростає частка зайнятих у невиробничій сфері. Найбільша кількість зайнятих у промисловості. Вищу освіту мають 15,4% населення – це найвищий показник серед усіх економічних районів України.
Найбільше працевлаштовано віком до 18 років. Усього станом на 01.01.99 кількість зареєстрованих громадян, не зайнятих трудовою діяльністю, становила 104,1 тис. при потребі підприємств у працівниках на заміщення вільних робочих місць 5,4 тис. відтак навантаження на одне вільне робоче місце було 26 осіб. Рівень зареєстрованого у 1998 р. сягав 2,7%.
Якщо порівняти ці показники з середньо українськими (3,7%). То ситуація не видається дуже загрозливою. Однак особливе занепокоєння викликає приховане безробіття, про яке свідчать показники рівня безробіття, розраховано за методологією Міжнародної організації праці. Згідно з ними, рівень безробіття у запорізькій області становить 14,3% (в Україні 11,3%). Така ситуація вимагає посиленої уваги до проблем зайнятості населення в районі з боку відповідних державних органів і насамперед служб зайнятості.
2.2 Структура економіки Запорізької області:
Промисловість
За рівнем промислового розвитку Запорізька область є однією з найбільш розвинутих і має високий індекс зосередження промислового виробництва на душу населення – 2,21 відносно середньо республіканського рівня (1,00). Тут зосереджено 7,8% виробничого потенціалу (основі фонди) і 5,7 трудового потенціалу промисловості держави, а випуск продукції складає 8,9%.
У республіканському поділі праці промисловість регіону виділяється такою спеціалізацією: електроенергетика ( атомна електростанція та гідроелектростанції); чорна металургія (підземний видобуток руд чорних металів, виробництво чорних металів, електроферосплавів, коксохімічна промисловість, виробництво вогнетривів, метизів); кольорова металургія (алюмінієва і титано – магнієва промисловість); машинобудування (підйомно- транспортне, електрохімічна промисловість, виробництво насосів, верстатобудівельна й інструментальна промисловість, промисловість по виробництву штучних алмазів, автомобільна промисловість, сільськогосподарське машинобудування ); харчова промисловість (пивоварна промисловість).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок