Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати безкоштовно: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

Економіка і продуктивні сили Запорізької області / сторінка 7

Назва:
Економіка і продуктивні сили Запорізької області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це пов'язано з тим, що в українській економіці ще не відбулася необхідна трансформація, вона не стала по-справжньому ринковою.
Незважаючи на це, вже зараз можна стверджувати, що підвалини банківської системи ринкового типу в Україні побудовані.
Національний банк викопує майже всі функції, притаманні нейтральному банку ринкової держави. Він застосовує такі ринкові інструменти грошово-кредитного регулювання, як обов'язкове резервування коштів комерційних банків, кредитну політику і політику рефінансування комерційних банків, операції з державними цінними паперами на відкритому ринку тощо.
Комерційні банки поступово оволодівають методами роботи ділових банків країн, де ринкові засади є домінуючими в системі економічних відносин.
Становлення і розвиток банківської системи в Україні було розпочато в 1991 р. після прийняття Закону України «Про банки та банківську діяльність». Цей закон відображає основні принципи побудови і функціонування банківської системи, що відповідаю вимогам ринкової економіки. В Україні було створено дворівневу банківську систему: на першому рівні знаходиться національний банк України (НБУ) з його регіональним відділенням, на другому - решта банків, які в Україні називають комерційними.
Національний банк України займає центральне місце в економіці. Він є державною власністю та виражає інтереси і завдання держави в сфері
регулювання економіки. НБУ виконує такі функції: емісія кредитних грошей та вилучення грошей з обігу; збереження тимчасово вільних коштів і обов'язкових резервів комерційних банків; регулювання діяльності комерційних банків; надання кредитів комерційним банкам, збереження офіційних загально-валютних резервів; надання кредитів і виконання розрахункових операцій уряду; обслуговування державного боргу країни.
Комерційні банки - це ділові фінансово-кредитні установи, головне призначення яких акумулювати тимчасово вільні грошові кошти підприємств, населення та бюджетних установ і надавати їх у кредит своїм клієнтам та обслуговувати грошовий обіг. Функції комерційних банків відрізняються від функцій НБУ. Основні з них такі: залучення тимчасово вільних грошових коштів і перетворення їх у позиковий капітал; кредитування підприємств і приватних осіб; операції з цінними паперами; здійснення грошових розрахунків та платежів у господарстві; консультації і надання економічної та фінансової інформації; розширення кредитних ресурсів народного господарства.
В Україні комерційні банки можуть бути класифіковані:
- за формою власності (державні банки, акціонерні товариства, товариства
- з обмеженою відповідальністю, кооперативні банки);
- за територіальним характером діяльності (регіональні, республіканські,
міжнародні банки);
- за розміром (великі, середні та малі банки);
- за наявністю мережі філій (банки, що відкрили філії та територіально
відокремлені підрозділи, банки без філій);
- за сферою діяльності (універсальні, ощадні, клірингові, іпотечні).
Станом на 1 січня 2000 р. в Україні було зареєстровано 203 комерційнихбанків, з них: державних банків - 2, акціонерних товариств - 173 (з них 124 - відкриті, 49 - закриті), товариств з обмеженою відповідальністю - 28. В Україні зареєстровано ЗО банків за участю іноземного капіталу (8 банків з 100% іноземним капіталом). Відсоток участі іноземного капіталу у національній банківській системі становить 12,5%. Ліцензію НБУ на здійснення банківських операцій мають і64 комерційних банки, у тому числі 153, банки мають ліцензію на здіснення операцій з валютним цінностями. Обсяг сумарних активів системі комерційних банків становив 25806,2 млн. грн., а обсяг пасивів - 19928,6 млн. грн.
На сьогоднішній день реформуванні банківської системи ще не завершене. Головне завдання в цій сфері - запровадження ефективного механізму регулювання банківської системи з боку НБУ, що дозволить забезпечити ефективне розміщення фінансових ресурсів в економіці і стабільне функціонування банківської системи. Серед проблем регулювання банківської системи необхідно виділити: нестабільність цього процесу, його низьку ефективність і нав'язування банкам фіскальних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Економіка і продуктивні сили Запорізької області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок