Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> Олекса Довбуш в очах народу та Романа Федоріва

Олекса Довбуш в очах народу та Романа Федоріва

Назва:
Олекса Довбуш в очах народу та Романа Федоріва
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,59 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Олекса Довбуш в очах народу та Романа Федоріва
 


Зміст
Вступ . 1-2
Розділ I. Стежками Олекси Довбуша. 3-11
( Огляд документів та історичних розвідок про
опришківського ватажка ).
Розділ II. Постать, оповита легендами. 12-19
( Формування образу Олекси Довбуша у народному уявленні ).
Розділ III. Олекса Довбуш очима Романа Федоріва. 20-31
( Постать героя повісті Романа Федоріва „Жбан вина” ).
Висновок. 32-33
Примітки. 34-35
Список використаної літератури. 36


Вступ
 
В історії України багато славних імен, героїчні подвиги яких вписані золотими літерами в історію народу. Серед них особливої уваги заслуговують Северин Наливайко, Максим Кривоніс, Данило Нечай, Іван Богун – плеяда прославлених українських героїв: легендарних полковників і сотників, славетних керівників гайдамацьких рухів (І.Гонти та М.Залізняка), безстрашних борців за селянську волю Устима Кармелюка та Лук’яна Кобилиці. Їх боротьба оспівана в багатющій народній творчості – українських думах, піснях, переказах, легендах.
Серед цих постатей, оповитих легендами і піснями, особливе місце займає опришок Олекса Довбуш. Карпатське опришківство залишило помітний слід в історії українського народу. Ще й досі на Прикарпатті, Закарпатті й Буковині знаходимо печери, скелі, річки, долини, які народ пов’язує з іменами борців проти кріпацтва, опришків, та їх прославлених ватажків.
Записи, викарбувані на багатьох стрімких скелях, каменях і столітніх деревах, як і найрізноманітніші легенди, зберігають пам’ять народу про національних героїв України --------Олексу Довбуша та його попередників і наступників.
Процес формування образу Олекси Довбуша в народній творчості і літературних творах став предметом цієї роботи.
Метою дослідження: показати бачення образу Олекси Довбуша в народній творчості, зокрема легендах, і в літературних творах, зокрема у повісті Р. Федоріва “Жбан вина”.
Завдання дослідження:
простежити життєвий шлях Олекси Довбуша на основі документів і фактів, описаних у працях істориків;
показати своєрідність зображення героя у легендах краю;
проаналізувати образ Олекси Довбуша у повісті Р. Федоріва “Жбан вина” і його зв’язок з народною творчістю;
дослідити схожість і відмінність образу героя в легендах і літературних творах.
Методи дослідження: аналіз історичних джерел, наукових праць, народних легенд та повісті Р. Федоріва “Жбан вина”; зіставлення історичних відомостей про Олексу Довбуша з уявленнями народу про героя, зафіксованими у легендах, та образом, створеним Р. Федорівим у повісті “Жбан вина”.
Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів, висновку, додатків та переліку використаної літератури.
Перший розділ („Стежками Олекси Довбуша„) вміщає історичні відомості про героя. Для висвітлення цієї теми була використана історична література, а саме “Історія Прикарпаття” та “Олекса Довбуш (1700 – 1745рр.)” В. Грабовецького.
У другому розділі („Постать оповита легендами”) автором відслідковується образ Олекси Довбуша, що формувався протягом десятиліть в народних легендах. Основна література, що була використана: “Змієві вали” С.В.Лишанича, “Легенди Карпат” Г.І.Ігнатовича, “Довбушеві гори” Р. Зубанича.
Третій розділ („Олекса Довбуш очима Романа Федоріва”) присв’ячений формуванню образу народного героя в романі “Жбан вина ” Р. Федоріва і порівнянню “Олекси народного” з “Олексою авторським”.
Серед додатків до роботи можна знайти історичні карти походів і поховань Олекси Довбуша, фотокопії будинків Дзвінчука, історичні документи : маніфест Довбуша та ксерокопію документа, що засвідчує звільнення Дзвінчука від повинностей перед паном. А також ксерокопію єдиного портрета Олекси Довбуша, виконаного невідомим художником.
 
 


 
Розділ I.Стежками Олекси Довбуша.
( Огляд документів та історичних розвідок про опришківського ватажка ).
Хто був недавно князем і владикою тих гір,
орлом того воздуха, оленем тих борів,
паном тих панів аж ген по Дністрові води?
Довбуш! Перед ким дрожали смілі і
сильні, корилися горді? Перед Довбушем!
Іван Франко
Олекса Довбуш (в судових актах названий Довбущуком) народився 1700 року в сім’ї убогого селянина – комірника в селі Печеніжині Коломийського повіту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Олекса Довбуш в очах народу та Романа Федоріва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок