Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> „Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно-етнографічний роман

„Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно-етнографічний роман

Назва:
„Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно-етнографічний роман
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,03 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Дипломна робота
на тему:
„Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно-етнографічний роман


Зміст
Вступ
І. Специфіка жанрової природи роману Івана Франка „Петрії і Довбущуки”
1.1. „Петрії і Довбущуки” як фольклорно-етнографічний роман.
1.2. Прикмети авантюрно-пригодницького роману в жанровій ґенезі твору.
1.3. „Петрії і Довбущуки”: готичний роман в історії української літератури.
ІІ. Художні засади композиційної організації роману Івана Франка „Петрії і Довбущуки”.
2.1. Легенда про скарби Олекси Довбуша як сюжетна основа роману.
2.2. Особливості художнього моделювання образів персонажів у творі.
2.3. Художнє втілення гуцульського світу у романі „Петрії і Довбущуки”
Висновки.
Список використаної літератури.


Тема: „Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно- етнографічний роман.
Роман „Петрії й Довбущуки” вперше надруковано в журналі „Друг” 1875р. (під псевдонімом Джедталик). „Друг” – літературно-науковий журнал-двотижневик. Виходив у Львові в 1874-1877р. спочатку мав „москвофільський” напрям. З приходом у його редакцію І.Франка та М.Павличка (1876р.) „Друг” став органом демократичної молоді.
Твір мав дві редакції. Перша редакція написана в 1875-1876р. і тоді ж надрукована в журналі. У цій редакції роман складається з трьох частин і має 41 розділ.
Окремим виданням перша редакція твору вийшла у 1932р. у харківському видавництві „Рух” під назвою: Іван Франко. Петрії й Довбущуки. Роман. Друге видання першої редакції.
У 1909-1912рр. І.Франко створив нову редакцію, яка значно відрізняється від попередньої. Він скоротив твір (у новій редакції він має дві частини), значно змінив фабулу, дав інше трактування окремим подіям і персонажам, вніс численні мовностилістичні поправки.
Порівнюючи два варіанти твору, стає зрозуміло, що в першому події розвиваються більш драматично, сприймаються більш емоційно. Тут багато страждань, переживань, жорстокості для досягнення своєї мети. Читач проходить разом з героями роману їхніми важкими життєвими дорогами. Йому стають зрозумілими їхні вчинки, душевні поневіряння, запізнілі прозріння, каяття.
Різниться твір тим, що в другому варіанті стара Горпина передбачаючи те недобре, що затіяли Ленько з Сеньком, допомагає Олесі (коханій дівчині Андрія Петрія). Вона переодягається, накидає велику червону хустку на голову і йде назустріч з хлопцями. Ті, не запідозривши нічого, накидаються на жінку, закривають їй рота і тягнуть у ліс. Тут і розкривається обман. Так Горпина врятувала Олесю від біди. А в першому варіанті твору Олеся, повіривши обману, гине.
Дальше в другому – старий Петрій дозволив Довбущуку жити в своїй хаті, коли той повернувся з тюрми, тоді як в першому – Петрій не повірив йому, не повірив що Довбуш прийшов з примиренням.
У другому варіанті – під час вінчання Андрія з панною Кралівською, Сенько Довбущук навмання стріляє у весільних гостей, куля попадає в матір Кралівської, хоч була розрахована на старого Петрія. Цього епізоду в першій редакції немає.
З другого варіанту нам стає відомо, що рабин, дізнавшись про походження Ісаака Бляйберга, покарав його: з нього познущались, обкидали його болотом, посадили на підводу і повезли невідомо куди. А в першому варіанті – Ісаак залишається живий, взнає, що він син Олекси Довбуша і приймає хрещення.
Різняться ще дві редакції твору тим, що в другій – Ленько Довбущук таки вирішив ще пошукати Довбушеві скарби. Дізнавшись, що його батько проживає в домі Петрія, провідав батька і тим самим добре роздивився обійстя Петрія. Вночі Петрія вбив.
І закінчується другий варіант роздумами про смерть: хто вбив старого Петрія – про це не було сумніву (Ленько Довбущук. Його батько Олекса Довбущук, дізнавшись про це, важко захворів. І хоч його ніхто не виганяв з Петрієвої хати, йому не хотілось їсти, ні жити, і за кілька тижнів він помер. Згодом прийшло повідомлення з Львівської тюрми, що помер Демко Довбущук.
Перша редакція на закінченні несе інформацію про зустріч Андрієвих товаришів у Львові, і саму зустріч Андрія з дружиною Дозею, яка колись покинула його.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: „Петрії й Довбущуки” І. Франка – фольклорно-етнографічний роман

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок