Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> Проблематика та вирішення художніх образів в романах “Яса” та “На брата брат” Юрія Мушкетика..

Проблематика та вирішення художніх образів в романах “Яса” та “На брата брат” Юрія Мушкетика..

Назва:
Проблематика та вирішення художніх образів в романах “Яса” та “На брата брат” Юрія Мушкетика..
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,42 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Дипломна робота
на тему:
Проблематика та вирішення художніх образів в романах “Яса” та “На брата брат” Юрія Мушкетика..


План
Вступ
Розділ І.
Історична достовірність, і художня правда роману "Яса".
Розділ 2.
Морально - етична проблематика роману "На брата брат».
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
В розвитку української літератури останніх десятиліть од-не з провідних місць належить історичній прозі. Твори історич-ного характеру з'явилися у XVІІI ст. у Франції і Англії, а в українській літературі - у XIX ст.
Історичний роман - це роман, який побудований на історич-ному сюжеті і в якому сюжеті відтворюється минула епоха та її діячі. Сюжет будується на документальних Фактах, а допомагає "оживити" картини минулого життя художній домисел.
Завдання історичного роману в тому, що він повинен перш за все, передати дух даного часу. Не тільки історичні події та особи повинні бути зображені правдиво, а й картини приватного життя, обстановка, особливості мислення, мова, вірування, сма-ки й уподобання тогочасних людей: речі побуту, одяг, страви мають бути характерними, типовими для зображуваної епохи.
Допомагають письменникові відтворити ту чи іншу епоху історія, археологія, письмові документи, вони поставляють фак-ти, деталі, атрибутику, які зникли з плином часу. Часто автори звертаються і до етнографії і фольклору, які дають змогу відтворити картину життя не тільки матеріального, а й духовно-го.
Потребу знань про минуле обумовлює рівень самосвідомості суспільства. Проте, на жаль, довгий час ми були позбавлені можливості об'єктивно висвітлювати нашу історію. Все, що в тій чи іншій мірі пов'язувалась з прагненням народу до са-мостійного розвитку своєї держави, ідеєю про окремішність ук-раїнської нації, самобутність її культури, вважалося крамоль-ним, "буржуазно-націоналістичним", а отже забороненим для по-пуляризації. Коріння такого ставлення радянської влади до Ук-раїни, її духовності, історії, звичаїв, традицій беруть поча-ток із зловісного указу Петра І, спрямованого на знищення ук-раїнської мови і літератури та повну асиміляцію українського народу. 3 того часу цензурні комітети переслідували україн-ську історіографію, філософію, писемність. Особливо репресії посилились після безпрецедентних у світовій історії валуєвського та ємського указів царського уряду. Сімдесят шків радянської влади позначені ще більш підступними утисками, що втілювалась вишуканими методами, прикрашались облудними гасла-ми про двомовність.
І тільки недавно впали столітні пута цензури й маємо змо-гу повернутися до історичної правди, керуючись власними, а не чужими національними інтересами. Зараз історична проза ба-гато вивчається, в ній ми бачимо зв'язок різник епох, потребу для сьогоднішніх і наступних поколінь тих цінностей, які виро-било людство в минулому.
Кращі історичні твори відзначаються передусім саме постановкою тих соціально-філософських проблем, які переростають кордони відображуваної доби і набувають загальнолюдського зву-чання. Це проблеми добра і зла, слова і вчинку, правдивого і фальшивого свідчення про свій час, збереження історичної пам'яті як запоруки майбутньої надії людства, спадкоємність прогре-сивних ідей, принципів народної морали естетики.
Ці проблеми вирішуються в багатьох творах сучасних укра-їнських письменників. До нашої історії зверталися Р. Іваничук С"Мальви", "Орда"), Р. Федорів ("Жбан вина"), В. Шевчук ("Велесичі"), П. Загребельний ("Диво"), Р. Іванченко ("Гнів Перу-на"), Ліна Костенко (."Маруся Чурай") та ін.
Багато творів на історичну тематику знаходимо в творчому доробку Ю. Мушкетика. Власне і починав він як історичний бе-летрист, написавши в 1955 р. перший свій роман "Семен Палій". Наступним був твір "Гайдамаки" (1957 р.) Потім настає тривала перерва - Ю. Мушкетик переходить на сучасну тематику. Але в 1971 р. Мушкетик друкує велике історичне оповідання "Смерть Сократа", у 1978 р. - "Суд над Сенекою". Наступний етап - "Жов-тий цвіт кульбаби".
У 1984-1985рр. письменник завершує другу редакцію роману "Яса". Мушкетик змальовує картину цілої історичної доби, прозваної в народі "Руїною".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Проблематика та вирішення художніх образів в романах “Яса” та “На брата брат” Юрія Мушкетика..

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок