Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література українська -> Скачати курсова робота на тему: Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

Загрузка...

Історичний роман у віршах “Маруся Чурай” / сторінка 24

Назва:
Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Але якщо бути ще точнішим, то є підстава говорити про розділ як про літературний кіносценарій, за яким можна ставити кінофільм. (Саме в цьому розділі найбільше проявилося зорове мислення Л.Костенко як кінодраматурга – автора кількох кіносценаріїв. Взагалі ж елементи “кіно мислення” є дуже відчутними у поетиці “Марусі Чурай”.
“Кінокамера” укрупненим планом тримає в кадрі обличчя ув’язненої Марусі. Йде сцена з дітьми, які заглядають через тюремне вікно у приміщення, де, за їх переконаннями, знаходиться “відьма”. “Брезчить залізо” – відкривають двері, виводять Марусю із в’язниці.
Процесія рухається поволі до далекої, в степу, шибениці. “Голів сузейзьких макогона”. Піп, який читає Євангелію, коли зупиняється ця, подібна до хресного ходу, процесія. Отаман Гук, Лесько Черкес, п’яний Дзинь, дві куми, “полтавська чепурненька”, що пропихається вперед з малим – на всіх цих людях потроху зупиняється “кінокамера”. Йде Маруся. Красива, хоч майже відсторонена від усього, що діється навколо неї. Вітер ворушить її волосся. Перед тим, як піднятися на шибеницю, цілує образок. Кат, узявшись за краї, заносить мішок. І тут вершник врізався у юрму, “зметнувся кіт у піні”, Іван потрясає універсалом, у якому – спасіння Марусі... Отож, очевидним є елементи драматургійності та кінематографічності у поетиці розділу.
Окремої уваги потребує ритміка роману. Легко помітити її мінливість: вона немовби “пристосовується” до особливостей з метою гуманізації із ним. Поетика міняє ритмомелодику (іноді кажучи – темпоритм) твору ще й з метою порушувати автоматизм сприймання.
Аналізуючи образ Марусі Чурай, ми пересвідчилися у надзвичайно тонкому мистецтві характеротворення, що притаманне Ліні Костенко. Це стосується не тільки головних, а й другорядних образів, які перебувають немовби на задньому плані. Щоб переконатися у цьому, достатньо простежити за характеристикою, скажімо, Леська Черкаса.
Роман є цілісним твором. А це означає, що кожна його частина є функціональною, тобто працює на створення художнього смислу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота на тему: Історичний роман у віршах “Маруся Чурай”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок